Kolay Hobiler

Haziran Ayının Beğenilen Tığ İşi Taç Çiçekli Oya Modeli

16 Haziran 2019
Haziran Ayının Beğenilen Tığ İşi Taç Çiçekli Oya Modeli

Bu ayın beğenilen tığ işi taç çiçekli oya modelini sizinle paylaşıyoruz. Sizde bu oyayı havlularınız ve yazmalarınızda kullanabilirsiniz.

Tığ, insanların örfü örebilmesi için gerekli bir araçtır. Tığ ile birbirinden çeşitli ürünler yapmak mümkündür. Tığ işi yapmasını bilene çok zevklidir ve hem kafa dağıtır hem de birbirinden güzel ürünler elde edilebilir. Yapacağınız ürüne göre farklı tığ boyu ve numarası vardır. Tığlar kendi arasında numaralandırılır ve numara arttıkça tığ kalınlığı da artar. 

Dantel, seccade, nevresim işlemesi ve çeyizlik yazmalar gibi ince oya gerektiren işlerde küçük numaralı tığlar kullanılırken patik, şapka ve şal gibi ürünlerde numarası büyük Kalık tığlar kullanılır. Yazmalar ve tülbentler de tığ işlemesi çok sık kullanılır. Kimisi zevk için bu işi yaparken kimisi para kazanmak için yapıyor. 

Tığ ile Kendi İşlemenizi Kendiniz Yapın

Tığ oyaları o kadar çeşitlidir ki insanlar bu güzel işlemeleri çeşitli ürünlerde kullanıyor. Şal, patik ve şapka tığ ile örülen en güzel ürünler arasında yer alır. Kendi bebeğinize ya da bir tanıdığınızın bebeğine tığ ile şapka ve patik örerek hediye verebilirsiniz. Lifler de tığ ile örülen ürünler arasındadır. Elbise modelinde, bebek modelinde, kuş modelinde ve daha birçok modelde lif örülerek kullanılır veya satışa sunulabilir. 

Tığ ile örgü örmek istiyorsanız dikiş kursuna gidebilir ya da internet sitelerinden ve motif kitaplarından çeşitli işlemeleri ve nasıl yapıldıklarını görebilirsiniz. Zamanla örerek her geçen gün kendinizi geliştirebilir ve aynı zamanda stresinizi de atabilirsiniz. 

Taç Çiçekli Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.