Kolay Hobiler

Hediyeler için Birebir Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

12 Mart 2020
Hediyeler için Birebir Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Çok sipariş alan ve kadınların çok beğendiği bomba gibi görünen tığ işi oya modeli ile hediyelik yazmalar yapmak ister misiniz?

Tığ oyası denince akla ilk gelen ürün grubu yemenilerdir. Hemen her bayanın günlük yaşamında da yemenileri tercih etmesi, en çok tığ oyası modelinin yemeniler üzerinde yapılmasına neden olur. Ancak tığ oyası sektörü oldukça fazla modeli ve alanı içerisinde barındırır. Yani yemeni ve yazmaların yanı sıra günlük hayatta kullanılan birçok ürün tığ ile yapılmaktadır. Örneğin devir ne kadar değişirse d eğişsin yine de evlerde görülen danteller, tığ oyası ürünüdür. İlmek ilmek işlenen danteller ve fiskoslar zaman ne k dar değişirse değişsin her daim evleri süsler. Vitrin takımlarında çık bir görüntü yaratan bu takımlar oya seven veya sevmeyen herkesin mutlak tercihleri arasındadır. Farklı renk seçeneklerine sahip dantel takımları şimdiye kadar asla modasını yitirmedi, bu zamandan sonrada muhtemelen uzun yıllar yitirmeyecek gibi görünmektedir. Hanımların hazırladıkları oyalar ile sektörde yer alan danteller hali hazırda hemen her bayanın evinde bulunur. Evlerde farklı bir tarz yaratan dantel grupları tığ oyası ile yapılabilecek en nadide işler arasında yer almaktadır.

Bomba Gibi Hediyelik Tığ İşi Oya Yapılışı

Tığ oyası modelleri denince akla gelen yazmalar v e havlu kenarlarının yanı sıra birçok farklı ürün grubu bulunmaktadır. Havlu kenarları ve yazmalar çeyizlik için tercih edilir. Ancak bunun yanı sıra ev dekorasyonunun birçok kısmında tığ oyası modelleri yer alır. Örneğin bardak altlıkları, lifler, poşetlikler gibi birçok ürün tığ oyası ile yapılır. 

Hediyeler için Birebir Tığ İşi Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.