Kolay Hobiler

Hediyelik Tığ İşi Yeni Gelin Oyası Anlatımlı Yapımı

18 Şubat 2020
Hediyelik Tığ İşi Yeni Gelin Oyası Anlatımlı Yapımı

Hediyelik tığ işi yeni gelin oyası modeli ile çeyizlik başörtüleri hazırlayabilirsiniz. Başka bir yerde göremeyeceğiniz bu modeli hemen öğrenin!

Birbiri ile Uyumlu Tığ Oyası Modelleri

Tığ oyası yaparken eğer renk ve kumaş uyumunu yakalarsanız oldukça muazzam ve kaliteli örnekler ortaya çıkartabilirsiniz. Her kadının severek kullandığı yazma modelleri birçok farklı tarza ve zevke göre yapılabilir. Tamamen hayal ürünü olan modeller gerçeğe dönüştüğünde birçok farklı renk seçeneği ile örülerek karşımıza çıkar. Anlatımlı oya modelleri ile daha fazla fikir sahibi olabileceğiniz tığ oyalarınızı dilediğiniz renklerde tasarlayarak kıyafetinize uygun şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için öncelik olarak kullanacağınız yazma ve tülbenti belirlemelisiniz. Tülbent seçmeden iğleri seçmeye kalkarsanız aradığınız tülbenti bulmakta zorlanır ve çoğu zaman hayal kırıklığına uğrarsınız. Birçok konfeksiyon mağazası her renk yazma ipinin satışını yapmaktadır. Bu nedenle ip rengi bulmakta asla zorlanmazsınız. Ancak ipi önce tercih etmeniz halinde uygun renklerde yazmayı bulmak için uzun uğraşlar vermeniz gerekecektir. Kumaş veya yazmanın ardından ip tercihi yapmanız sizi daima yormaz ve memnun eder. 

Hediyelik Yeni Gelin Oyası Yapılışı

Yazmalar ile Tığ Oyalarının Uyumu

Öncelik olarak tercih ettiğiniz yazmanın desenlerine dikkat etmeniz gerekir. Genelde yazmada bulunan her renkten ip kullanmak adettir. Uyumlu olması açısından yazımızda bulunan her rengin ip alınır ve uygun modele karar verilir. Ancak bunun yerine yazma içerisinde ağır geçen renk tonundan tek renk üzerine de yazma oyaları yapabilirsiniz. Sadelikten yana iseniz tülbenti de sade seçerek oldukça hoş duran yazma modelleri de ortaya çıkartabilirsiniz. 

Hediyelik Tığ İşi Yeni Gelin Oyası Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.