Kolay Hobiler

Hem Çok Havalı Hemde Kolay Yapılışı Olan İğne Oyası Modeli

30 Mart 2020
Hem Çok Havalı Hemde Kolay Yapılışı Olan İğne Oyası Modeli

Gördüğünüz zaman hemen kendinize yapmak isteyeceğiniz anlatımlı iğne oyası modeli. Geniş motifler ile yazmalarının daha şık olacak.

İğne Oyası Modelleri

Hiç kuşkusuz oyaların baş tacı olan oya çeşidi iğne oyalarıdır. Diğer tülbent oyaları ve yazma oylarıyla kıyaslandığında daha zarif daha şık ve göz dolduran bir görünümü vardır. İğne oyası teknikleriyle yazma oyaları hatta havlu kenarı oyaları bile yapabilirsiniz.

Süslemede Son Moda 

Önceleri daha çok yazma kenarlarında, tülbent kenarlarında, havlu kenarları süslemesinde gördüğümüz iğne oyalarını artık her alanda görmek mümkündür. Ev dekorasyonunda, takılarda, flar yapımında kullanılması son yılların örgü modasına damgasını vurmuştur.

Düğümün En Güzel Hali

İğne oyası yapılışları bakımından daha zor ve dikkat gerektiren bir el işi becerisidir. Ancak teknik kısmı çözüldükten sonra çok rahat ve keyifli bir şekilde yapılabilir. Temel tekniği iğne ve ip yardımıyla düğüm yapma esası üzerine dayalıdır.

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan iğne oyalarının yapılışı nesilden nesile aktarılarak devam etmektedir. Hediyeleşme unsuru olarak da kullanılabilen iğne oyaları göz dolduran el emeği ve göz nuru çalışmaların her zaman ilk sırasında olmayı başarmıştır. Sadece bir ve iğne yardımıyla birbirinden güzel işçilikle harikalar ortaya çıkarmak mümkündür. İhtiyaç duyulan tek şey istediğiniz renklerde iğne oyası iplikleri, iğne ve iğne oyası örgü tekniklerinden olan düğüm atma tekniğine sahip olmaktır. İğne oyaları Boş zamanların değerlendirilmesin de çok iyi bir seçenek olduğu gibi ev ekonomisine katkı da da büyük yararlar sağlayabilir.

Hemen Yapmak İsteyeceğiniz İğne Oyası ModeliZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.