Kolay Hobiler

Hem Çok Kolay Hem Çok Şık Bir İğne Oyası Modeli

4 Ocak 2019
Hem Çok Kolay Hem Çok Şık Bir İğne Oyası Modeli

Hem çok kolay hemde çok şık ve herkesin hayran kalacağı bir iğne oyası modeli yapılışı ile karşınızdayız. 15 dakikada oya öğrenmek ister misiniz?

Çeyizlik iğne oyası havlu örneği

Her bir oyada üç farklı renk oya ipi kullanılarak yapılan bir havlu kenarı oyası ile anlatımlı modellerimiz devam ediyor. Anadolu kadınları gelenek olarak genç kızlar için evlenmeden önce çeyizlikler hazırlarlar. Bu çeyizlikler içinde bir çok şey olduğu gibi havlular da oluyor. El ve yüz havluları, banyo havluları ve mutfak havluları işlendikten sonra çeyiz bohçalarına sonrasında ise çeyiz sandıklarına koyuluyor. Hem erkek hemde genç kızların çeyizlerinde bulunduruluyor. Çeyizlik havlu yapmak isteyenlerde internete girerek havlu oyası aramaya başlıyorlar. Neşe hanıma ait olan her bir oya ve renkleri harika görünen bu modeli çeyizlik hazırlayanlar için paylaşıyoruz.

Yapımı kolay olan bu iğne oyası modeli havlu kenarında çok şık duruyor. Neşe hanım havlu oyasının anlatımını 15 dakikalık bir video ile takipçileri için anlatmış. Aşağıdaki videoyu izleyerek kolay hobiler takipçileri de bu oyayı öğrenip havlu kenarına işleyebilirler.

Çok Şık Bir İğne Oyası Havlu Kenarı Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.