Kolay Hobiler

Hem Geleneksel Hem Pratik Tığ İşi Oya Modeli

6 Temmuz 2019
Hem Geleneksel Hem Pratik Tığ İşi Oya Modeli

Hem geleneksel hem de pratik bir tığ işi oya modeli ile boş vaktinizi değerlendirmeye ne dersiniz? O zaman hemen birlikte örmeye başlayalım.

Kadınların en çok günlük hayatta severek,  uğraşmış oldukları aktivitelerden biridir.  Tığ işi,  birçok farklı renk iplerin bir araya gelmesiyle renk cümbüşü oluşturur.  Görenlerin hayranlıkla, bıraktıracak güzellikte olması yapılan emeğin çok kıymetli olduğunu gösterir. Tığ işleri ile yapılan, birçok ürünler vardır.  Bu ürünler günlük hayatımızın, hemen hemen her alanında karşımıza çıkar. Tığ işleri el emekleri sanatlar içerisinde,  en kıymetli uğraşlar arasındadır.  Tığ işleri ile aynı zamanda,  kişilerin ek kazanç sağlayabilecekleri birer araç haline gelmiştir. Bu sayede,  evde sürekli bulunan kişilerin ek kazanç kapısını aralamış olacaktır.  Bu durum kişilerin kendilerini,  daha iyi hissetmesini ve daha özgüvenli olabilmesi sayesinde psikolojik anlamda da pozitif etkisi yaratacaktır. Bu durum tüm kadınlar için bu sayede ek kazanç yoluyla kendi ihtiyaçlarını görebilecektir.

El Emekleri Sanatının Günümüzdeki Önemi

El emekleri sanatlar içerisinde, tığ işi günümüzde çok önemli bir yere sahiptir.  El emekleri arasında yazma oyaları en çok bilinen el işi sanatları arasında bilinir.  Kadınların günlük hayatta,  kullanmış oldukları şal birer süs aksesuarı olarak da bilinir.  Hayatımızın her alanında,  yer alan tığ işleri varlığı ve ilerleyen süreç içerisinde ve kendini geliştiren birer sanat hazinesi olduğu için herkes tarafından önemi bilinmektedir.  Bu süre zarfında isteyen,  herkes rahatlıkla bu sanatı öğrenebilir. Ücretsiz kurs veren yerlerden veya bu emeği bilen kişilerden yardım isteyerek de aradaki açığı kolaylıkla kapatılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.