Kolay Hobiler

Hem Sallamalı Hemde Çıtı Pıtı Tığ İşi Oya Yapılışı

20 Eylül 2019
Hem Sallamalı Hemde Çıtı Pıtı Tığ İşi Oya Yapılışı

Hem sallamalı hemde çıtı pıtı tığ işi oya modeli yapılışı ile sizlerde yazmalarınıza çok güzel oyalar işleyebilirsiniz.

Tığ İşi ile Neler Yapılır

Tığ işi yapımı ucu hafif çengelli bir metal parçası olan tığ ile ipliğin alınıp, başka yerlerden geçirilmesi ile oluşan şekiller ve modeller tığ işi ürünleri oluşturur. Yazma oyaları, vitrin peçeleri, masa örtüleri gibi farklı alanlarda kullanılan tığ işlerinin çeşitleri ve modelleri yapan kişinin beğenisi ile ortaya çıkıyor. Sadece ucu hafif çengelli bir metal parçası ve bir iplikle yapılan işler evlerin tekstil malzemelerini süslüyor. Masa örtüsü gibi işler uzun zamanlar alsa da vakti olan kadınlar üşenmeden göz nuru döküyor bu işler için. Yapılan iş te verilen emeğin hakkını verircesine mükemmel bir şıklık katıyor.

İster Hediye İster Çeyiz Ürünü Tığ İşleri

Genç kızların çeyiz sandığını süsleyen tığ işi danteller, oyalar bazen de sevdiklerimiz için el emeği hediyeler olur. El emeği olduğu için de değeri daha fazla olur. Tığ işi yapmak öyle çokta zor değildir. Bilmeyen birisi de anlatımlı oya modelleri videosuyla yapmayı öğrenip çeşitli tığ işleri yapabilir. Evlerimize şıklık ve zarafet katan tığ işleri emeği simgeler.

Sallamalı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

En Güzel Tığ İşi Modelleri

Eskiden olsa başka bir model için arkadaşa, komşuya gidilirdi. Şimdi internetin sunmuş olduğu kolaylıklar arasında tığ oyaları öğrenmekte yer alıyor izleyerek detaylı anlatımla tığ işi yapmak öğrenilebiliyor. Sonrasında maharetli ellerde değişik şekiller alıyor.

Sallamalı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.