Kolay Hobiler

Hemen Yapasın Gelir Tığ İşi Oya Modeli

1 Temmuz 2019
Hemen Yapasın Gelir Tığ İşi Oya Modeli

Hemen yapasın gelir tığ işi oya modelini siz de çok beğeneceksiniz. Misafir geldiğinde göstereceğiniz en şık tığ işi modeli bu olacak.

Tığ işi oldukça zevkli bir hobidir. Tığ örerek çok şık oyalar yapabilir ve farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Tığ kullanarak tülbent oyası, lif, şapka, atkı, şal, eldiven ve hırka örebilirsiniz. Bu tarz el işleri ile birçok model örerek çok şık tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Özellikle tülbent kenarlarında işlenen tığ oyaları çok şık bir görüntü oluşturmaktadır. Yazma oyaları arasında birbirinden güzel oyalar mevcuttur. Boncuklu ve gül şeklinde olan oyalar bu sene çok moda. Tamamen el işlemesi olan tığ işleri özellikle çeyiz hazırlayan genç kızlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Tığ İşi İçin Ne Gerekli?

Tığ işi ile örgü modelleri oluşturmak istiyorsanız bazı eşyalara ihtiyaç duyacaksınız. Bu eşyalar şu şekilde sayılabilir; numaralı tığ, ince oya ipi ve kullanılacaksa yük aksesuarları. Burada öreceğiniz örgü modeli çok önemlidir. Örneğin atkı örerken daha kalın numaralı tığ kullanmanız gerekirken tülbent oyası örerken daha düşük numaralı tığ kullanmanız gerekir.

Öreceğiniz modele göre de ip seçimi yapmanız çok önemli. Aksi takdirde istediğiniz modeli oluşturamazsınız. Kullanacağınız aksesuarları da yapacağınız modele göre belirlemelisiniz. Mantığını çözdükten sonra tığ işi çok zevklidir. Hiç örgü örmeyi bilmiyorsanız fakat örgüye merakınız varsa öncelikle oya anlatımı içeren kitaplardan satın alabilirsiniz.

Çeşitli internet sitelerinden de örgü örmek ile ilgili videolu anlatımlar ya da görselleri inceleyebilirsiniz. Videolu anlatımlar ilk etapta daha etkili olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.