Kolay Hobiler

Her Çeşit Güzellikte İğne Oyası Modelleri Sizinle

12 Kasım 2019
Her Çeşit Güzellikte İğne Oyası Modelleri Sizinle

Çeşit çeşit güzelliğe sahip olan iğne oyası modellerini sizinle paylaşıyoruz Modelleri inceleyen herkes çok beğeniyor.

İğne Oyası Şıklığı

İğne oyalarına bakınca insanda uyanan ilk izlenim hep aynı olmuştur. Bu nasıl bir ince  el işçiliğidir ve emektir. Evet, bizleri hayrete düşüren ve   nasıl yapılmış dedirten iğne oyaları hayret edilmesi iğneye tek tek atılarak büyük bir sabırla örülmüş olmasındandır. Dantele göre daha çok pahalı olmasında en büyük etken verilen emeğin ağır olmasındandır. İğne oyalı bir hediye verilince alan kişi daha çok  mutlu olmaktadır. Hediyeyi alan kişi çevresine gururla gösterir ve özellikle bakın iğne oyalı demektedir. İğne oyalı olması kişiye verilen çok özel bir değerdir.

İğne Oyası Hayatın İçinde

İğne oyası geçmişten günümüze hayatın içinde yerini almış ve bu yerini korumuştur. Karşımıza hayata karşı  dik duruşuyla her an iğne oyası modelleri çıkabilir. İğne oyalı tablo, yazma, havlu kenarları, yakaya yapılmış iğnelik, bohça kenarları,  masaya veya sehpaya örtü olarak kullanılmaktadır. Analıkızlı iğne oyası boncukla farklı bir güzellik sergilediği için en çok yaptırılanlar arasındadır.

 Modeller Yapılmadan Önce

Modeller 3 aşamada yapılmaya başlanılır. İlk aşaması alt kısmına zürafa yapılır ki tülbent /yazma  bükülme yapmasın diye böylece üst kısmı da daha kolay yapılacaktır. Üst kısmına ise çim yapılır. Sonraki aşama çiçek, yaprak veya arzu edilen bir oya yapılmaktadır. İğne oyası tutkunu çok olup iğne oyası yapmak veya yaptırmak isteyen bayanlar vardır. İğne oyaları tek renkle yapıldığı gibi çok renklide yapılabiliyor. Alınan siparişe zevke göre oya ve renkler değişmektedir.

Çeşit Çeşit İğne Oyası Modelleri

Beyaz boncuklu yazma oyası
Fiyonklu yazma oyası
Kolay papatya oyası
Mor pırpır oyası
Mavi nazar boncuğu oyası
Mavi boncuklu pembe tülbent oyası
Pembe boncuklu yazma oyası
Yavşan kulakları iğne oyası modeli
Yıldız oyası
Kırmızı desenli yazma oyası

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.