Kolay Hobiler

Her Motifi Farklı Renkle Yapılan Tığ İşi Gönlü Kimde Oyası

20 Eylül 2019
Her Motifi Farklı Renkle Yapılan Tığ İşi Gönlü Kimde Oyası

Her bir motifi farklı renkle yapılan tığ işi gönlü kimde oyası ile sizde çeyizlik yazmalarınızı süslemek ister misiniz?

Tığ İşleri ile Şık Tasarımlar

Tığ oyası modelleri, yapan kişilerin en çok zevk alarak uğraşacakları hobiler arasındadır. Tığ ile birbirinden güzel desenli motifler dokunabilir. Tığ yaparken ilk iş zincir çekme yönteminden geçer. Temeli bu basit yönteme dayanan tığ işleri, son derece kolay tasarımlardır. Görüntüsü itibariyle son derece zor gibi görünse de aslında yapımı çok kolaydır.

Tığ oyaları, son derece zarif tasarımlardır. Yapan kişinin keyifli anlar geçirmesini sağlamaktadır. Tığ ile çok şık masa örtüleri, hırka ve şallar yapılmaktadır. Tığ işleri, tüm dünyada talep gören dekoratif tasarımlardır. Ülkemizde de son dönemlerde el emeği ürünleri oldukça talep görmektedir. Evlerde, masa ve sehpa örtüsü olarak kullanıldığı gibi, pike takımları ve kıyafetlerde de kullanımı yaygındır.

Tığ İşi Gönlü Kimde Oyası

Hobiler Arasında Tığ İşlerinin Önemi

Havlu kenarlarında, tülbentlerde de çok şık tasarımlarını görmek mümkündür. Boş zamanlarını yararlı ve keyifli bir şekilde geçirmek isteyenler için önerilen aktiviteler içerisindedir. Anlatımlı el sanatları dergilerinde, sitelerde, tığ tasarımlarını öğrenip, uygulamak mümkündür. Sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte, son derece de keyiflidir. Tığ ile birbirinden şık yakalar, takılar yapılabilir. Evlerde süs eşyalarının yapımında da tığ işleri uygulanabilir. Son zamanlarda pek çok kişi hobi maksatlı oyuncak yapmaktadır. Bu oyuncakların yapımında da bazı tığ oyası tasarımlarını görmek mümkündür. Boş zamanları değerlendirmenin ötesinde, aile bütçesine katkıda bulunmak için de tığ işleri yapılabilir.

Tığ İşi Gönlü Kimde Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.