Kolay Hobiler

Her Rengiyle Harikalar Yaratılan Örgü Modeli Yapılışı

12 Şubat 2020
Her Rengiyle Harikalar Yaratılan Örgü Modeli Yapılışı

Her renk iple de harikalar yaratılan harika bir örgü modeliyle karşınızdayız. Bu örgü modeli ile istediğiniz renkten örebilirsiniz.

Örgü modelleri beyninizin çalışmasına yardımcı olur. Çünkü hem beyin hem de eller bir koordine olarak çalışmaya devam eder. Örgü örmek sayesinde beyin daha hassas, daha nazik ve daha duygulu olmayı öğrenmektedir. Bu nedenle de özellikle yaşlılara örgü örmek önerilmektedir. Hatta bir tek yaşlıların değil yaşın kaç olursa olsun örgü örmenin sağladığı avantajlardan yararlanma imkanı bulunur. Çünkü örgü örerken basitten başlayarak zora kadar matematik işlemi yapılmaktadır. ilmeklerin doğru bir şekilde sayılması, sıraların sayılarının doğru bir şekilde tutturulması, yapılan örgü de modellerin doğru yerlere tutturulması işlemi de beynin çalışmasına ve matematik yapılmasına yardımcı olur. Bu sayede beyin daha da efor sarf ederek çalışmaktadır. 

Renkli iple yapılan delikli örgü modeli

Örgü Faydaları

Örgü kişilerin motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olur. Motor becerisi konusunda sorun yaşayan herkese örgü örme işlemi önerilmektedir. Çünkü el ve göz koordinasyonu sayesinde beceri elde edilmektedir. Aynı zaman da dikkat yoğunlaşması da sağlanmaktadır. Örgü örerek bu becerilerin yanı sıra kendi bluz tasarımınızı da yapmış olursunuz. Örgü örmek konsantrasyonun artmasına yardımcı olan bir işlemdir. Kişilerin duygularını daha iyi kontrol etmelerine yardımcı olur. Olumsuz olan düşünceler ya da duygular beyinden atılarak rahatlamaya yardımcı olur. Bu rahatlama sayesinde depresyon ya da strese girme gibi durumlarda ortadan kaldırılmış olur. Üstelik bu kadar faydası olan bu durumu yerine getirmek oldukça da kolaydır. 

Renkli İplerle Yapılan Örgü Modeli

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.