Kolay Hobiler

Her Zaman En İyisi Kolay İğne Oyası Modeli Yapımı

27 Temmuz 2019
Her Zaman En İyisi Kolay İğne Oyası Modeli Yapımı

Her zaman en iyisini yapmak isteyenler için kolay iğne oyası modeli. Bu iğne oyası modeli hem kolay hemde çok güzel.

İğne oyaları Anadolu’nun eskimeyen el sanatları içerisinde yer alıyor. Oldukça kullanışlı estetik şık bir yapıya sahip olan iğne işi oya modellerinin yapılışı de hem kolay hem de eğlencelidir.   Aynı zamana kullanım alanı da oldukça geniş olan iğne işleri ekonomik açıdan da oldukça uygundur. Bilmeyenlerin bile kolaylıkla yapabileceği iğne oyalarından havlu kenarları yazma oyaları ve danteller battaniyeler, patikler lif ve şal gibi birçok ürünler elde meydana getirir.

Anadolu’nun Eskimeyen El Sanat Yazma Oyaları

İğne işi ile yapılan örgü modellerini incelediğimizde en yaygın olanının iğne oyaları olduğunu görüyoruz. İğne oyalarının malzemesi genellikle naylon iplerden oluşmaktadır. Havlu kenarı yapımı için de uygun olan bu, ipleri bütün tuhafiyelerde bulmanız mümkündür. Tıp oyaları en az 3 renk ipler ile örülmektedir. Örgü işleri arasında asırlardır yerini koruyan iğne oyaları çeyiz sandıklarının olmaz olmazı olup her geçen gün kendini güncelleyerek farklı model ve tasarımları ile en çok sevilen örgü modelleri arasında kendine yer edinir. 

En iyi iğne oyası modeli

Örgü örmek becerisi ve istek isteyen ve zaman gerektiren bir iştir. Boş zamanlarını verimli hale getirmek isteyen ev hanımları örgü modelleri arasında yer alan kolay örneklerden birini başlayarak yaratıcı tasarımlar ortaya çıkarabilirler. Hobi amaçlı yapılan iğne oyaları isteyenler için bir ek iş fırsatı bile olabilmektedir. Bu örnekler d örüp, tuhafiyelerde satarak aile bütçenize de katkı sağlayabilirsiniz. 

En İyi İğne Oyası Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.