Kolay Hobiler

Herkes Yapacak Bomba Bir Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

8 Şubat 2020
Herkes Yapacak Bomba Bir Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Görünce herkesin yapmak isteyeceği bomba tığ işi oya modeli. Anlatım sayesinde sizde yazmalarınıza uygulayabileceksiniz.

Tığ işi, en zevkli yapılacak hobiler arasındadır. Tığ yaparken, farklı desenler çıkarmak oldukça kolaydır. Temel tekniği, zincir çekimi üzerine dayanan tığ işleri, her kesimin kolaylıkla yapacağı hobiler arasındadır.

Tığ ile çeyizlik işler yapılabildiği gibi, günlük hayatta da kullanılabilecek tasarımlar yaratılır. Yazmalar, dantel örgüler, tığ ile yapılan tasarımlardır. Tığ ile yapılacak tasarımlar sadece, yaşam alanlarını süsleyen örtüleri dokumak için yapılmayacaktır. Kullanım alanı oldukça geniştir. Pek çok kıyafetin üzerinde de tığ ile yapılmış desenleri bulmak mümkündür. Özellikle, şal ve yeleklerde kullanım alanı oldukça fazladır. Zarif görünümü ve özgün tasarımları ile tığ tasarımları, tercih edilen modelleri yaratacaktır.

Bomba Tığ İşi Oya Modeli

Tığ İle Yapılacak Farklı Tasarımlar

Tığ yapmayı hiç bilmeyenler için bile yardımcı olacak siteler bulunur. En güzel anlatımlı oyalar, bu sitelerde kolaylıkla uygulanacaktır. Hem şık hem de son derece zarif tasarımlar yaratılır. Önceleri, aile büyüklerinin dokuduğu tığ işleri son zamanlarda tüm dünyada popüler olmuştur. Pek çok moda dergilerinde, yurt dışındaki ev ve yaşam alanlarında tığ ile yapılmış örtülerin kullanımı görülür. Giderek yaygınlaşması hem kolay yapılmasından hem de zarif duruşundan ötürüdür. Boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için de keyifli uğraşlar arasındadır. Tığ işleri, pek çok alanda kullanılır. Ev dekorasyonu, kolye gibi aksesuar yapımı ve kıyafetlerde yaygın kullanımı bulunur. Geleneklerimizde yeri özel olan tığ işleri, geçmiş kuşaklardan gelecek nesillere aktarılan kültür mirasları içerisindedir.

Bomba Bir Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.