Kolay Hobiler

Herkesin Aradığı Bebek Örgü Modelinin Anlatımlı Yapılışı

21 Ağustos 2019
Herkesin Aradığı Bebek Örgü Modelinin Anlatımlı Yapılışı

Herkesin aradığı bebek örgü modelinin anlatımına buradan ulaşabilirsiniz. Efe yeleği diye adlandırılan bu modeli çok beğeneceksiniz.

Örgü Modelleri İle Bebekler Daha Sevimli 

Örgü geçmişten günümüze kadar gelmiş olan bir ev hobisidir. Ev kadınlarının sıklıkla tercih ettiği hobiler arasındadır. Kadınlar evlerinde çaylarını kahvelerini yudumlarken çeşitli örgüler örüyor. Bu sayede hem can sıkıntısından kurtuluyor, hem değişik bir aktivite yapmış oluyorlar. Örgü sektörüne günümüzde ilgi çok fazladır. Bu sebepten dolayı örgü sektörü kendini Her geçen sezon yeniliyor. Birbirinden farklı üretilen ip modeller örgü severlerin beğenisine sunuluyor. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok modelde ip türleri üretildi. Özellikle kendinden desenli iple, son zamanlarda çok fazla kullanılıyor. Bugün ile örmüş olduğunuz örgülerde, kendinden desenler ortaya çıkıyor. Akıllı yün adını alan bu örgü malzemesi son günlerin en trend ürünü. Örgü malzemelerini her türlü tuhafiyelerden bulabilirsiniz.

Yelek Modelleri Çok Seviliyor

Örgü modelleri arasında en beğenilen model yelek modelleridir. Yelek modelleri hem bahar ayında, hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Yelek modelleri arasında örgülerden yapılmış yelekler çok modadır. Özellikle Savaş tarzda örülmüş yelek modelleri,  kadınların en beğendiği modellerdendir. Sizler de kendinize salaş tarzda bir yelek örebilirsiniz. Örmüş olduğunuz bu yelekleri çeşitli aksesuarlar yardımı ile süsleyebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda güpür detaylı örgüler çok moda. Ölmüş olduğumuz yeleğin uç kısımlarına, güpür detayı ekleyerek çok farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Sizlerle kendiniz için çok şık yelek modelleri örebilirsiniz. Örgü modelleri sayesinde çevrenizdeki insanlara da çok güzel hediyeler yapabilirsiniz.

örgü efe yeleği

Bebek Örgü Efe Yeleği Yapılışı

Yeleğin yapımında 3 numara şiş kullanılmıştır. Önler 42 ilmek 15 – 12 – 15 şeklinde ayrılıyor. Bir sıra gittikten sonra 27 ilmek ör dön, 12 ilmek ör dön, 14 ilmek ör dön, 16 ilmek ör dön, 18 ilmek ör dön. Bu şekilde sağdan solan 2 ilmek ekleyerek bütün ilmekleri bir şişte topla. Kenar patı için 7 ilmek haroşa 1 ters 37 diş haroşa ördükten sonra yakada 4 ilmek kesip 3 haroşa 1 ters örüp her düzde 9 kesiyoruz. Koltukta 3 haroşa 1 tersten sonra 3 2 1 şeklinde kesiyoruz. 3 haroşa 1 ters 1 kes dön, 3 haroşa 1 ters 1 kes dön, 3 haroşa 1 ters 1 kes dön devam et. Git gel 3 haroşa 1 ters 1 kes dön devam. 24 diş haroşa ör bitir.

Arka kısım için ise bir sıra ördükten sonra 15 46 15 şeklinde ayırıyoruz. 61 ilmek ör dön, 46 ilmek ör dön, 48 ilmek ör dön, 50 ilmek ör dön. Bu şekilde sağdan soldan 2 ilmek ekleyerek bütün ilmekleri bir şişte topluyoruz. 37 diş haroşa ördükten sonra kol için iki taraftan 3 2 1 şeklinde kesiyoruz. 24 diş haroşa ördükten sonra ayırıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Fadik dedi ki:

    15 12 q5 diye ayırıyoruz anladım da sonra 27 or dön 12 ör don 14 ör don nasil yani anlayamadım

  2. Sebahat kurtul dedi ki:

    Hiç güzel bir anlatım degil