Kolay Hobiler

Herkesin Beğendiği Şahane ve Çok Kolay Yapılan Lif Örgü Modelleri

17 Eylül 2020
Herkesin Beğendiği Şahane ve Çok Kolay Yapılan Lif Örgü Modelleri

Herkesin tercih ettiği ve çok sevilen lif örgü modellerini sizler için derledik, aynı zamanda bu tarz lif örgü modellerinin nasıl yapıldığını gösteren bir videoda sizler için yazıya dahil ettik. Sizlerde böyle şık lif örgü modelleri yapabilirsiniz, yazımızda ki görselleri kendinize örnek alabilirsiniz.

Çabuk Yapılan Lif Modelleri

Örgü örmeye yeni mi başlıyorsunuz? Lif modelleri tam size uygun olabilir. Yorulmadan ve sıkılmadan örgü örmek istiyorsanız hemen bir ip ve bir tığ alarak örgü örmeye başlayabilirsiniz. En basit örnekler ile anlatımlı lifler sizin için örgü dünyasının kapısını açacak. En kolay modeller ile kendinizi geliştirecek ve ileri teknik örgüleri örmeye başlayacaksınız. En basit şekli ile lif örmek istiyorsanız zincir çekmeyi ve boşluk yapmayı öğrenmeniz yeterli. Daha sonra bu boşlukların içerisini dolgu ile doldurarak en basit şekilde liflerinizi tamamlayabilirsiniz.  Aralarda kullanacağınız artırma teknikleri de lifinizin dış modelinin değişmesini sağlayacak. Bu şekilde lifleri ister yuvarlak ister kare isterseniz de oval yapabileceksiniz. İlerleyen aşamalarda ise papatya ve kalp gibi farklı modeller sizi bekliyor olacak. Elinizin alışması demek sizin için g ünde bir lif yapabilmeniz demektir. Bu da size ilerleyen dönemde ciddi anlamda bir gelir fırsatı sunar. Bu nedenle eğer örgü dünyasına giriş yapmayı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden anlatımlı lifler hakkında videoları izlemeye başlayabilirsiniz. 

Örgü Çit Katlı İncili Çeyizlik Lif Modeli

Lale Model Lif Yapılışı

Lif modellerinde size zamanı güzel geçirecek lale motifli lifler için öncelikle zincir çekerek işe başlanır. Kalın bir tığ tercih etmeniz elinizin yorulmasının önüne geçer ve lifi daha dolgun gösterir. Zincir çekip delik yapmanızın ardından bu deliklerin içini dolgu ile doldurarak ilerlemeniz gerekecektir.  Artırma tekniği ile modeli genişleterek dilediğiniz lale modelli liflere sahip olabilirsiniz. 

Örgü Çit Katlı İncili Çeyizlik Lif Modeli

En Farklı ve En Sevilen Lif Örgü ModelleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.