Kolay Hobiler

Herkesin Dikkatini Çeksin Diyenlere Tığ İşi Oya Modeli

18 Haziran 2019
Herkesin Dikkatini Çeksin Diyenlere Tığ İşi Oya Modeli

Yapmış olduğum tığ işi oya modeli herkesin dikkatini çeksin diye düşünenler için tığ işi oya modeli. Düz renk yazmalarda şık duruyor.

Çok eskiden çok önemli yere sahip olan tığ işi örgüleri son dönemlerde de Türk kültüründeki yerini korumayı sürdürüyor. Günümüzde ülkemizin her kesiminde ev hanımları genç kızlar tığ işi örgü tekniği ile çeyizlik yazmalar patikler, çocuk yelekleri vs. gibi örünler örmeye başladılar. Kadınlar için çok önemli bir yere sahip olduklarından dolayı tıp işi örgü teknikleri bazı kadınlar için ek iş fikirleri arasında yer alıyor. Tıp işi örgüleri örgü işine ilk başlayanın bile büyük bir zevkle estetik görünümler örgüler çıkaracağı bir örgü tekniğidir. Yapmak istediğiniz örgüyü ve modeli belirledikten sonra zevkinize uygun, ipler vs. gerekli kalınlıktaki tığı temin ettikten sonra örmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca çok önceleri genç kızlarımız ve annelerimiz tıp işi modeli bulmak için kapı kapı dolaşıyordur. Ancak internettin gücü sayesinde istediği örgü modelini İnternette yazarak, aradığı ürünlerin hem yapılışı hem de modelin görseli bir tık ile karşınıza gelecektir. Anlatımlı oyalar patik örnekleri size bu işi öğrenmede büyük kolaylık sağlayacaktır.

Dikkatleri Üzerine Çeken Tığ Oyası

 Tığ İşi ile Ne Üretebilirsiniz?

Şimdi o kadar önemsenmese de çok eskiden evlenen genç kızların bir oda dolusu çeyizi bulunuyordu. Çeyizler içerisinde havlu kenarları, tıp oyaları, televizyon örtüler, patikleri bebek yelekleri, vs. gibi farklı el örgüsü işleri bulunuyordu. Bu örgü çeşitleri aslından genç kızların el becerisini olduğunu ifade ediyordu. Ayrıca bu işleri sevdiklerinize hediye seçeneği olarak da kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz bir arkadaşınıza akrabanızda ya da aile dostunuza oya modelleri çıkartıp onların ne kadar özel olduklarını kendisine hissettirebilirsiniz. 

Dikkatleri Üzerine Çeken Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.