Kolay Hobiler

Herkesin Merak Ettiği İğne Oyası Modeli Yapımı

2 Mart 2020
Herkesin Merak Ettiği İğne Oyası Modeli YapımıGörünce hayran kalacağınız ve modeli yaptığınız takdirde herkesin merak ettiği bir iğne oyası olacak bir model ile karşınızdayız.

El emekleri sanat alanında geçmişin, en önemli değerler üzerinde taşır.  Onun dışında, bilgi ve deneyimlerle birlikte var olduğu zamanda yapılan her yenilik kendi içerisinde kaydederek bu şekilde her zamana uygun esneyebilen sanat dalı haline geliyor diyebiliriz. İğne oyası sanatı ile uğraşan kişilerin yapmış oldukları el emekleri ile birlikte görenleri kendine hayran bıraktıracak güzellikte sanat dalları arasındadır. Verilen el emekleri ile göz nuru birlikte ortaya çıkıyor. Bu nedenle iğne oyaları çok kıymetli oluyor.  Bu oya sanat dalını, öğrenmek isteyen herkes öğrenebilir. Ancak yeteri kadar kişilerin, yeteri kadar sabırlı olmaları her şeyi adım adım öğrenebilmeleri gerekiyor.  Bu süreçte örnek olarak okuma yazma bilmeyen birinin bir anda okumayı öğrenmek istemesi gibidir.  Her şey yavaş yavaş ilerleyerek, bu zaman sonuna inanılmaz emekler ortaya çıkar.  Oya örnekleri arasında takı tasarımları,  giyim,  yazma kenarları, yatak örtüleri, şal kenarları gibi alanlarda örnekleri görebiliriz.

Çok merak edilen iğne oyası modeli

Zamana Karşı El Emekleri

Zamanın,  her ne kadar getirmiş olduğu yenilikler ve teknolojik gelişmelere kalmış olsa da her daim varlığını ve yerini koruyacak değerli el emekleri sanat grupları arasında diyebiliriz. Bu sanat dalına, yediden yetmişe herkes ilgi duymaktadır. İsteyen herkes bu sanat dallarını,  ücretsiz olarak veya bilen birilerinden fikir alarak zaman içerisinde kolaylıkla öğrenebilirler. Sınırsız hayal güçleri ile birlikte her daim farklı farklı modeller görebiliriz.

Çok Sorulan İğne Oyası ModeliZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.