Kolay Hobiler

Herkesin Sorduğu Etkileyici Bebek Yelek Örgü Modelleri

2 Mayıs 2020
Herkesin Sorduğu Etkileyici Bebek Yelek Örgü Modelleri

Muhteşem ve büyüleyici görünen harika tasarımlara sahip onlarca bebek yelek örgü modelini sizler için derledik, hepsi birbirinden şık ve mükemmel görünmektedir, sizlerde bu örgü modellerini örnek alarak harikalar yaratabilirsiniz.

Kadınlar için yapılan ve hepsi birbirinden güzel tasarımlara sahip olan şiş veya tığla örülmüş yelek modelleri kışın sıcacık tutuyor. Yazıda paylaştığımız yeleklerin tığla örülenleri mevsimlik ve şişle örülenleri ise kışlık olarak kullanılmaktadır. Kışlık örgü örecek olanlar genellikle şişle örmeye başlıyorlar. Mevsimlik ve yazlık örgülerde ise daha önce olduğu için tığ kullanılıyor. Yelek yapılışında her ikisi de tercih edilmektedir. Kadınların tercihine ve beğenmiş oldukları modele göre kullanılan malzemeler de farklılık gösteriyor.

Tığ işi yelek modelleri genellikle delikli ve nefes alan motiflerle yapılıyor. Bunlar arasında burgu modeli, çiçek motifleri gibi farklı örgü teknikleri kullanılıyor. Şiş işi yelek modellerinde ise ajurlu modeller, burgulu, saç örgülü, fıstıklı, tomurcuk gibi bir çok örgü modelli kullanılmıştır. Çeyizlik yeleki anne yeleği, gelin kız yeleği gibi örgü yelek yapacak olanlar için fikir vermesi amacıyla bu yazıda bir kaç güzel model paylaştık. Daha önce yelek modelleri kategorisinde bir çok anlatımlı yelek örgü modeli paylaşımında bulunmuştuk. İsteyenler oradan motiflerin anlatımını görebilir.

Aşağıdaki hem tığ hemde şiş işi örgü yelekler bulunmaktadır. Hepsi birbirinden güzel olan modeller el yapımıdır. Kesinlikle makina yapımı değil, kadınların uzun uğraşlar sonucunda ortaya koydukları tasarımlardır. Gelin bu yelekleri inceleyelim.

Muhteşem Bebek Yelek Örgü Modelleri

Burgulu örgü bayan yeleği
Burgulu örgü yelek
Çeyizlik örgü yelek
Çiçek motifli örgü yelek
El örgüsü yelek
El yapımı bayan yelek
El yapımı yelek modeli
Fıstıklı örgü bayan yeleği
Kışlık örgü yelek
Kolay örgü anne yeleği
Örgü bayan yeleği
Örgü bayan yelek modeli
Şiş İşi Örgü Yelek
Şiş İşi Yelek Modeli
Tığ İşi Bayan Yelek Modeli
Tığ İşi Örgü Yelek
Tomurcuk Örgü Yelek ModeliETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.