Kolay Hobiler

Herkesten Tam Not Alan Sarı Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli

25 Kasım 2019
Herkesten Tam Not Alan Sarı Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli

Tığ işi oya modeli herkesten tam alan bir modeldir. Geniş sarı çiçeği ile göz dolduran modeli dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Tığ İşleri İle Hazırlanan Oyalar

Tığ işi örgüler her dönem moda olan dekor ürünleri arasında yer alır. Tığ işçiliği zahmetlidir ve karşılığında ise ortaya birbirinden şahane ürünlerin çıkmasını sağlar. Önce ipler ile hazırlanan modeller çoğu zamana motiflerin birleştirilmesi ile elde edilmektedir. Örmenin büyük bir özen istediği tığ oyaları her dönem kadınların ihtiyaç duyduğu örgü modelleri arasında yer alır. Günlük yaşamda sıkça kullanılan yazmalar tığ oyaları ile birleştirildiğinde ortaya çok güzel ürünler çıkar. Dikkat çeken renkler ile yazmaya uygun olarak hazırlanan yazma kenarları kadınların her dönem severek kullandıkları ürün grupları arasında yer alır. Çeyizlik götürülen hediyeler de elden ele dolaşarak çok farklı kişiler tarafından kullanılma imkânı bulur.

Sarı Çiçekli Tığ Oyası Modeli

Nesillerdir Severek Kullanılan Tığ Oyaları

Tığ oyası modelleri kadınların günlük anlamda birçok ihtiyacına çare olan ürünlerdir. Tığ ile hazırlanan dantel takımları ve vitrin parçaları salonların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Bayramlık ve normal kullanımlık özel olarak hazırlanan takımlar belirli aralıklar ile değiştirilerek eve modern hava bir katılmasına yardımcı olur. Kolay yıkanabilen ve ütülenen danteller ilk günkü gibi kullanım Şansı sunar. Yatak odası takımları ve fiskoslar gibi büyük parçalı danteller zahmetli olması nedeni ile daha da özel kabul edilen oya gruplarıdır. Kadınların büyük bir zevkle ördükleri örgü modelleri her dönemin vazgeçilmez aksesuarları ve el emekleri olarak kabul görmüştür. 

Sarı Çiçekli Tığ Oyası Modeli

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.