Kolay Hobiler

Hiç Bir Yerde Görmediğiniz Yepyeni İğne Oyası Tasarımı

9 Ağustos 2019
Hiç Bir Yerde Görmediğiniz Yepyeni İğne Oyası Tasarımı

Bir çok kişinin modeli ilk defa göreceği yepyeni bir iğne oyası tasarımı ile karşınızdayız. Hadi durmayın ve buradan sizde modeli öğrenin!

İğne oyaları her zaman için nostalji adına bir görüntü atılmasında imza atma özelliği taşırlar. Günümüzde en çok renkli cıvıl cıvıl modeller üzerinden ilerleme kaydedilir. Bazı evler için danteller ve işlemeler olmazsa olmazdır. Bununla birlikte iğne oyaları da el emeği sınıfında ilerleme kaydederler.
İğne oyası oya modelleri birçok çeşide ayrılabilir. Çiçek modelleri, yaprak modelleri, logolar gibi çeşitlere sahiptir. Bu ürünlerde yapan kişi için tamamen bir emek görüntüsü sahiptir. Yapılan oyalar yapılan parçanın büyüklüğüne göre uzama gösterir. Konu el emeği olunca da ve tek tek işleme olduğundan dikkatli ve özenli bir şekil söz konusudur.

İğne Oyaları Modelleri

İğne oyası bayanlar tarafından bazen bir hobi bazen de ticari amaçlı yapılan bir iştir. Oya örnekleri iğne oyası kurslarına başvurularak kısa zamanda öğrenilebilecek el işlerinden biridir. Modellerde genelde şifon ya da naylon kullanılır. Çünkü bu türler hem dayanıklı hem de sağlamdır. İğne oyalarında sağlamlık ve dayanıklılık detayı kullanacak kişi için önemlidir. Özellikle ticari amaçlı durumlarda kaliteli ürün sunulması önemlidir. İğne oyası birçok alanda kullanılır. Mesela eşarp kenarlarında, yazma kenarlarında, mendil kenarlarında, yatak örtülerinde, havlu kenarlarında kullanılır.

Yepyeni iğne oyası tasarımı

İğne oyası genelde tek başına kullanılmaz. İğne oyasında önemli noktalar, iğnenin küçük olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü büyük delikler açılmasına engel olmak gereklidir. İp iğneye mutlaka çift düğüm atılarak işleme başlanmalıdır. Düğümler ne kadar sert atılırsa yapılan oya da o kadar güzel durur.

Yepyeni İğne Oyası Tasarımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.