Kolay Hobiler

Hiç Bu Kadar Basit Tığ İşi Yazma Oyası Gördünüz mü?

13 Ekim 2019
Hiç Bu Kadar Basit Tığ İşi Yazma Oyası Gördünüz mü?

Tığ işi ile uğraşan kadınlar bazen oya modellerinin en kolaylarını ararlar. Model hem güzel görünsün hemde kolay olsun diyenler için bir süprizimiz var.

Tığ ile örgü örmek oldukça zevkli bir hobidir. Tığ işi yaparak günün yorgunluğunu atabilir ve stres atabilirsiniz. Farklı modeller örerek hem kendinizi geliştirebilir hem de işinize odaklanarak kafa dağıtabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeyi bilmiyorsanız internet sitelerindeki videolardan veya anlatımlı örgüler kitabı alarak bu kitaptan da gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Tığ ile örgü öreceğiniz zaman öncelikle ne örmek istediğinize karar vermelisiniz. Neye öreceğinize karar verdikten sonra gerekli tığ ve ipi almalısınız. Eğer dantel, tülbent oyası gibi ürünler örecekseniz ince numaralı tığ kullanmalısınız, yelek ve şal gibi örmek istiyorsanız kalın numaralı tığ kullanmalısınız. 

Basit Tığ İşi Oya Modeli

Tığ oyaları ile örgü örmek istiyorsanız öncelikle malzemelerinizi temin etmelisiniz. Sonrasında öreceğiniz model aklınızda yoksa internetten veya anlatmalı örgüler kitabından öreceğiniz modeli açarak adım adım ilerlemelisiniz. Eğer örgü işiniz bittiyse bu örgü modelini püskül, boncuk, simli ip ve çiçek motifleri ile süsleyebilir ve bu sayede örgünüze canlılık katabilirsiniz. 

Örgü örerek her geçen gün kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede internette örgü eğitimi bile verebilirsiniz. Örgüye önem verip el yapımı ürünler satın almak isteyen ya da bu işi öğrenmek isteyen o kadar çok kişi var ki siz bu insanlara ön ayak olabilirsiniz. Böylece örgü örerek para da kazanabilirsiniz. Hem para kazanıp hem de hobi edinmek istiyorsanız örgü örmeyi öğrenmelisiniz. 

Basit Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.