Kolay Hobiler

Hiç Yorulmadan Örülen Şal, Bluzlar İçin İdeal Örgü Modeli

17 Temmuz 2019
Hiç Yorulmadan Örülen Şal, Bluzlar İçin İdeal Örgü Modeli

Yapan kişiyi hiç yormayan şal ve bluzlar için ideal olan bir örgü modeli. Yapımının kolay olduğu kadar zevkli bir örnek.

Yaşamımız boyunca, her alanda emek verilecek bir şeyin alabilmesine olanak sağlanıyor.  Bu duruma,  örnek olarak bakıldığı zaman da insanların örgü işleri sanatları akla gelmektedir.  Örgü işleri,  kişilerin hayal güçlerini çalıştırarak sonsuz model ve tasarımının oluşturabilmesine yardımcı oluyor.  Örgü işleri sayesinde,  insanlar kendilerini her daim geliştirebilir.  Bir önceki durumlara,  bakıldığı takdirde örgü işleri sayesinde kişilerin daha da bir özgüvenle olabilmesini ve kendilerine olan saygılarımı daha da artmasına yardımcı olmuştur.  Tüm bu süreçlerin oluşumlarına bakıldığı takdirde, örgü modeller ile uğraşan insanların kendi sorunları ile başa çıkabilmesine ve sorunları karşısında çözüm bulabilmelerine yardımcı olmuştur. Bu süre zarfında imkânı olan herkesin örgü işlerine öğrenebilmesi çok önemlidir. 

Yorulmadan Yapılan Örgü Modeli

Örgü Sanatın Zamanda Yolculuğu

El emekleri sanatı içerisinde, yer alan el emekleri ortaya çıkan işleri ile görenleri kendine hayran bıraktırıyor.  Ortaya çıkan emekleri sanatlar içerisinde şal modelleri bebek giysileri, yazlık örgü, kazaklar, battaniyeler, eldivenler,  atkılar, bereler, yelekler ve benzeri birçok olan ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur.  Örgüler hemen hemen herkesin imkânları doğrultusunda el emeklerinin verildiği takdirde öğrenmelerine engel kalmaz.  Yaşamın her alanında, da insanlara pozitif katkılarını sağlanması da birçok olumlu yönleri arasında görülmektedir. Hayatımızın her alanında yer alan el emekleri, sanatları içerisinde her yaş grubunun rahatlıkla öğrenebilecekleri aktivitelerden biri de diyebiliriz.  Belirli bir zaman ayrıldığı takdirde öğrenilmesi kolaydır.

Yorulmadan Yapılan Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aynur burhan dedi ki:

    elinize sağlik cok güzel bugün başlicam ben sizi ilk görddüm teşekkür