Kolay Hobiler

Hürrem Sultan Tığ İşi Boncuklu Başörtüsü Yapımı

12 Ocak 2019
Hürrem Sultan Tığ  İşi Boncuklu Başörtüsü Yapımı

Boncuklarla yapılan tığ işi başörtüsü modelinin adı Hürrem sultan. Boncuklu tığ oyalarından olan bu model her zaman en çok kullanılan modellerdendir.

Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi olan Hürrem Sultan, Osmanlı döneminin en güçlü ve en etkili kadınlardan birisi olarak bilinmektedir. Osmanlı İmparatorluğu’nda Kadınlar Saltanatı devrini başlatan Hürrem Sultan resmi nikahlı eşi. Bu yazımızda paylaşacağımız tığ oyası modeline de böyle büyük bir önemli kadının ismi verilmiştir. Boncuklu tığ oyaları sayfasında da paylaştığımız bu modelin anlatımını bu yazımızda videolu olarak paylaşacağız. Başörtülü kadınlar kendileri için yazmalar yapıyorlar veya satın alıyorlar. Bu yazmalar için tığ oyası yapmak isteyen ve öğrenmek isteyenler için bu model bir fırsat olacak.

Hürrem Sultan Boncuklu Tığ Oyası

Son zamanlarda en çok karşımıza çıkan bazı oya modellerini daha önce kolay hobiler sitemizde yayınlamıştık. Bu oyalar arasında olan, şimdi yayınlayacağımız örnek anlatımı Derya hanım tarafından 10 dakikalık bir video ile anlatılmıştır. Yeni model öğrenmek isteyen ve kendini geliştirmek isteyen kadınlar için bu video bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen kişiler aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

Tığ İşi Boncuklu Başörtüsü Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.