Kolay Hobiler

İç İçe Geçmiş Başaklar Örgü Modeli Detaylı Anlatımlı

26 Haziran 2019
İç İçe Geçmiş Başaklar Örgü Modeli Detaylı Anlatımlı

İç içe geçmiş başaklar örgü modeli yapılışı oldukça kolay bir modeldir. Detaylı olarak motiflerin yapılışını buradan öğrenerek örgülerinize uygulayabilirsiniz.

Örgü birçok kadının ilgi alanıdır. Eskiden genç kızların çeyizine koymak için aranan örgü modelleri olurdu. O dönemin modası olan yelek, dantel, başörtü oyası, lif ve şal modelleri hemen hemen her genç kızın çeyizinde yer alırdı. Bazı örgü modellerini yapmak çok emek ve gayret gerektirirken bazıları da kolay örgüler olduğundan fazla zahmet gerektirmeden hızlıca örülebilir. Birçok kadın örgü örerek zevk almakta ayrıca da stres atmaktadır. Bazı yörelerde sadece kadınlar değil erkekler de örgü örmektedir. İnsanlar çeşitli amaçlar için örgü örüyor. Kimisi torunlarına ya da çocuklarına çeyiz hazırlamak için kimisi ise zevk için örgü örmektedir.

Örgü örmek sadece bir zevk işi değil ayrıca psikolojik olarak da sizi rahatlatarak dikkatinizi toplamanıza yardımcı oluyor. Peki, örgünün akıl ve ruh sağlığına olan faydalarını biliyor muydunuz? 

Örgü Örmek Dikkati Nasıl Etkiler?

Örgü örmek dikkat dağınıklığına oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Ritmik tekrarlayan hareketlere ve ördüğünüz örgüye kendinizi odakladığınız takdirde beyninizde terapi etkisi yaratacaktır. Örgünüzün sonunda elde ettiğiniz; yelek, şal, atkı, battaniye ya da herhangi bir ürün size “ ben yaptım” duygusu vererek özgüveninize katkı sağlayacaktır.

İç İçe Geçmiş Başaklar Örgü Modeli

Örgü sayesinde stres ve depresyon belirtilerinin azaldığı da bir gerçektir. Örgü ile aynı hareketleri tekrarlayarak bir örüntü oluşturmak beyniniz için çok faydalı bir egzersiz niteliğinde. Yıllardan beri örülen örgü, birçok psikolojik rahatsızlığın başlangıcını durdurur nitelikte. Örgü sayesinde beyniniz düzenli egzersiz yapacak ve kötü düşünceler kısa süreli de olsa sizden uzaklaşacaktır.

İç İçe Geçmiş Başaklar Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.