Kolay Hobiler

İçinizi Kemiren Stresi Bitirecek Tığ İşi Oya Modelleri

27 Haziran 2019
İçinizi Kemiren Stresi Bitirecek Tığ İşi Oya Modelleri

İncelediğinizde ve yapmaya başladığınız zaman içinizi kemiren stresi bitirecek olan tığ işi oya modelleri. Tığ oyaları yaparak stres atabilirsiniz.

Kadınlar için önemli el işlerinden biri olan tığ işleri her zaman yapılabilecek el işleridir. Komşu gezmesinde, evde otururken, tv izlerken, akşam misafirliklerinde sürekli olarak bir şeyler üretmek son derece keyifli bir iştir. Tığ ile yapılabilecek işler birden fazladır. Yazma ve tülbent kenarlarına oya işlemek dışında tığ kullanarak şal ve fular tarzında aksesuarlar da işleyebilirsiniz. Son derece eğlenceli el işleridir ve hemen her kadın bu el işlerini yapabilecek kapasitededir. Yalnızca bazı kadınların eli biraz daha bu işlere yatkındır. El işi yapabilmek için mutlaka pratik yapmanız çok önemli. Zamanla yaptığınız el işleri daha profesyonel görünmeye başlayacaktır. Özellikle yazmalar bu el işleri sayesinde çok daha renkli ve canlı bir görünüm kazanacaktır. 

El İşleri Arasında Tığ Oyalarının Önemi

Tığ oyaları her kadın tarafından mutlaka çeyizlere konulan oya türleridir. Bu oyaları işlemek için farklı şekillerde yararlanabileceğiniz kaynaklar vardır. Bu kaynaklar sayesinde çok rahat bir şekilde tığ ile el işi yapmaya başlayabilirsiniz. Önceden birilerinin anlatması ile çıkarılabilen zor modeller artık anlatım bulunan videolar ve kaynaklar sayesinde çok daha rahat bir şekilde öğrenilebiliyor. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey uygun bir mil ve ipe sahip olmanızdır. Sonrasında rahatlıkla el işi yapmaya başlayabilirsiniz. Sizlere verilen model tarifini harfiyen uyguladığınız takdirde hiçbir sıkıntı yaşamadan oyaları tek tek işlemeye başlayabilirsiniz.

Stres Attıran Tığ İşi Oya Modelleri

Geniş Çiçekli Tığ Oyası
Zor ve Zahmetli Tığ Oyası
Tığ İşi Kirpik Oyası
Badem Boncuklu Tığ Oyası
Şeker mi şeker tığ oyası
Kraliçe taçı tığ oyası
Süt dişleri tığ oyası modeli
Muhteşem Tığ İşi Yazma Oyası
Yengeleri Kıskandıran Tığ İşi Yazma Oyası
Çok Konuşulan Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.