Kolay Hobiler

İğne Oyası Mucizesi Serum Motifli Çiçek Oyası Yapımı

11 Ocak 2020
İğne Oyası Mucizesi Serum Motifli Çiçek Oyası Yapımı

İğne oyası ile yapılan bazı modeller adeta mucize gibi. Serum motifler kullanılarak yapılan çiçek oyası kırmızı yazmaya çok yakışmış.

İğne Oyası Nerelere Yapılır?

İğne oyaları pek çok kadının ev eşyasının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumdadır. Çiçekli iğne oyalarını evlerin, hatta bazı iş yerlerinin pek çok yerinde görmek mümkündür. El emeği ile yapılan iğne oyalarının yapılış zorlukları birbirinden farklı olsa da bazı zamanlarda çok küçük yaşlardaki çocuklarında severek yaptığı görülmektedir. Ev oturmalarında sık sık yapılan iğne oyalarının stres azaltıcı etkisi de bulunmaktadır.. İğne oyaları sayesinde pek çok kadın kendi dertlerini ve hayatında sıkıntı yaratan problemleri bir süreliğine de olsa unutmakta ve elindeki işi ile ilgilenmektedir. Bu sayede sürekli düşünerek kendi hafızasını acılarla tazelemekten kaçınmaktadır.

Serum Motifli Çiçek Oyası Yapılışı

İğne Oyaları Hangi Eşyalara yapılır?

İğne oyası günlük kullanılan pek çok eşyaya yapılabilmektedir. Ancak iğne oyalı eşyaların düğün, nişan veya söz gibi günlerde hediye olarak verildiği de görülmektedir. Bu günlerden önce hediye verecek kişiler iğne oyalarını büyük bir titizlik ile çalışarak yapmaktadır. Yazma kenarları düğün dernek gibi günlerin en belirgin hediyelerindendir. Yapabilen kadınlar yazmalarını ya da yeni bir yazma alarak iğne oyası ile çeşit çeşit renk renk işler. Ancak sağlık problemi olan veya başka sebepler nedeniyle iğne oyası işleyemeyen kadınlar bu iğne oyası işini evinde yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmayı hedefleyen kadınlara belli bir ücret karşılığında hediye edecekleri iğne oyalarını yaptırırlar. Bu saye de her iki tarafta kazanmış olur.

Serum Motifli Çiçek Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.