Kolay Hobiler

İğne Oyası Parlayan Yıldızlar Modeli Tarifi Hemen Keşfet

10 Eylül 2019
İğne Oyası Parlayan Yıldızlar Modeli Tarifi Hemen Keşfet

İğne oyası parlayan yıldızlar modelinin yapılışını hemen keşfet. Büyük yıldız motifleri ile süslenen yazmaların kenarlarını hemen sende öğren!

İğne Oyası Nedir Ve niçin yapılır?

İğne Oyası geçmişten günümüze hanımların İlgi odağı haline gelmiş olan bir ek emeği olarak bilinir. İğne ve iplik yardımıyla yapılmakta olan bu el işi birçok farklı model ile karşımıza çıkar. Çoğunlukla yazma kenarları için uygulanan bir işlemdir. Genellikle hanımlar tarafından çiçek modelleri kullanılarak yapılır. Özellikle hanımların boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla tercih ettikleri işler arasındadır. Görünüm açısından da oldukça şık durduğu için evlerin en değerli köşelerinde yerini almıştır. Evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında koyulması için Büyüklerin severek işlediği ürünlerdir. Hediye etmek için de oldukça kullanışlı ve zarif bir görünüme sahip olduğunu için de hanımların vazgeçilmezi olarak bilinir.

İğne Oyası Parlayan Yıldızlar Modeli

İğne Oyasının Kullanım Alanları 

Geçmişte sadece hobi olarak yapılmakta olan iğne oyası modelleri şimdilerde kar amaçlı olarak da yapılır. Özellikle satış amaçlı olarak yapılan kermeslerde büyük ilgi görür. Öğrenimi ve yapımı oldukça zor olan bu el işi alanında, deneyimli kişiler tarafından öğretilmelidir. Her şehirde yer almakta olan halk eğitim merkezleri bu iş alanında ücretsiz olarak kurs vererek öğrenim gerçekleştirmektedir. Oldukça yaygın olarak kullanılan el emeği işler günümüzde yeniden tercih edilir. Değişik desen ve tarzlarda yapılan bu maddeler evlerde karşımıza çıkan el değerli eşyalar arasındadır. Kullanım alanları giderek yaygınlaşmakta olan bu Oya çeşidi masa örtüleri, yatak örtüleri gibi farklı alanlarda yerini alır. 

İğne Oyası Parlayan Yıldızlar Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.