Kolay Hobiler

İki Alyans Tığ İşi Oya Modeli Görenleri Şaşırtıyor

2 Ekim 2019
İki Alyans Tığ İşi Oya Modeli Görenleri Şaşırtıyor

İki alyans ismi verilen yepyeni tığ işi oya modeli görenleri şaşırtıyor. Gelin buradan tığ işi oyasının nasıl yapıldığını öğrenelim.

Sevgiyle Yapılan Tığ işi Modelleri  

Tığ işi modelleri geçmişten günümüze kadar gelen en önemli değerlerin arasında yer alır. Kadınların kendi evlerinde yaptıkları el emeği işler hala günümüzde tercih edilen ürünler başında gelir. Özellikle de kadınların boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla yaptıkları ve uzun yıllar kullandıkları işlerdir. Çeyiz sandıkların en vazgeçilmezi olarak bilinir ve karşımıza her alanda çıkar. Her kadının kolaylıkla yapabileceğini ve yaparken de keyifli zamanlar geçirebileceği bir hobidir. Diğer modellere göre yapımı oldukça basit olduğu için yapılır. Günde bir kaç saat ayırarak sizde kendinize en güzel eşyaları çıkartıp uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Sadece bir iğne ve şiş kullanarak birbirinden şık tasarımlar elde etmek mümkündür.  

İki Alyans Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Göz Dolduran Tığ Oyaları  

Tığ oyaları kadınların en vazgeçilmezi ürünleri arasında en güzeli ve en sevileni olarak karşımıza çıkar. Evlerde en çok tercih edilen modeller arasında havlu kenarları, masa örtüleri, lifler, patikler gibi birbirinden ayrı oya çeşitleri yer alır. Kullanılan alana şıklık ve zariflik katan göz nuru işler sayesinde gelir elde etmekte mümkündür. Kadınların büyük bir bölümünü günümüzde artık kendi elleriyle hazırladıkları oyaları satıp kazanç sağlamaktadır. Yazma oyaları en çok örülen modellerdir. Hala bir çok el emeği işler satışı yapılan dükkanlarda farkı ürünleri bulmak mümkündür. Kendi emeğinizle yaptığınız işleri hediye etmek için de tercih edebilir ve yıllarca kullanmalarını sağlamış olursunuz..

İki Alyans Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.