Kolay Hobiler

İki Aşamalı Çok Güzel Bir İğne Oyası Modeli Anlatımı

12 Eylül 2019
İki Aşamalı Çok Güzel Bir İğne Oyası Modeli Anlatımı

İğne oyası yapmaya yeni başlayacak olanlar için iki aşamadan oluşan çok güzel bir modelin anlatımı burada paylaşılmıştır.

Zarif İğne Oyası Modelleri

İğne oyası yapmak isteyenler için çok kolay anlatımlı siteler mevcuttur. Bu konuda, hepsi birbirinden güzel farklı modellere yer veren dergiler bulunmaktadır.

İki Aşamalı İğne Oyası Modeli

Havlu oyaları olarak da sıklıkla kullanılan iğne oyası modelleri, evlerimizde pek çok alanda yerini almıştır. İğne oyalarında göze çarpan en önemli özellik, zariflik ve şıklıktır. Renkli ve bol desenli modellerde her beğeniye hitap edecek şekilde dizayn edilmiştir. İğne oyalarının kullanımı son derece geniştir. Ev tekstil ürünlerinde kullanıldığı gibi, birbirinden şık örtüler de yapılmaktadır. Masa ve sehpa örtülerinde oldukça zarif görünüm sunarlar. Kişisel süs eşyalarında da kullanım alanı yaygınlaşmaya başlamıştır. Takı tasarımlarında iğne oyalarını sıkça görmek mümkündür.

İğne Oyalarının Yaygınlaşması

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de el sanatları son dönemlerde artan bir talep görmektedir. Bu konuda şanslı ülkeler arasında yer almaktayız. Köklü geçmişimizde geleneksel el sanatlarının yeri çok fazladır. Tarihten bu yana en zarif el işçiliklerini meydana getiren bir kültüre sahip bulunmaktayız.

İğne oyası ile yapılan el sanatları da bunların başında gelmektedir. Tülbent oyaları, yeni evlenecek her gelinin çeyizinde bulunan tasarımlardır. İğne oyası ile çok şık kolye tasarımları da yapılmaktadır. Küpe ve gözlük saplarında da kullanımı görülmektedir. Geleneksel kullanım alanlarının dışında son derece otantik takı ve giyim eşyalarında da kullanımı yaygınlaşmıştır. Boş zamanlarını geçirmek isteyenler için de keyifli uğraşlar arasındadır.

İki Aşamalı İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.