Kolay Hobiler

İki İğne ile Yapılan Tek Sıra Çiçekli İğne Oyası Modeli

22 Aralık 2019
İki İğne ile Yapılan Tek Sıra Çiçekli İğne Oyası Modeli

İki iğne ile yapılan tek sıra çiçekli dağ şahane iğne oyası modeli anlatımıyla burada sizleri bekliyor!

İğne oyası günümüz şartlarında hanımların en gözde ve en kıymetli el işi türlerinden biridir. Kimi zaman hobi amaçlı yapılmakta olup bazen de ev ekonomisine katkıda bulunmak için ev koşullarının elverdiğince yapılması en güzel el emeği, göz nuru el işidir.  Çiçeklerin ve yaprakların üç boyutlu görüntüsünü el ile iğne ve iplik yardımıyla düğüm düğüm bağlamaktır. 

İğne oyası modelleri hanımların elden ele dolaşarak yayılmasıyla çeşitleri çoğaltılmıştır.  İlaveler ve ilhamların eşlik ettiği iğne oyalarına her geçen gün yenileri eklenmektedir. İğne oyası üç boyutlu modellerin yanı sıra tek sıra ya da düz su dedikleri şekilde de işlenebilir.  Açıklı koyulu iplerin gerçek çiçeklere uygun renkleri kullanılarak doğala yakın örnekler elde etmeniz mümkün. İğne oyası el işleri arasında en kıymetli ve en popüler olanlarından biri olarak her geçen gün modernize edilerek çeşitlenmiştir.

Tek Sıra Çiçekli İğne Oyası Modeli

Havlu kenarları iğne oyaları ile işlenerek süslenmektedir. İç içe çiçeklerin ve üst üste yapraklar ile desenlerin havlulara verdiği hareket o denli kıymet katar kİ çeyizlerinde vazgeçilmezlerindendir. Havluların rengine göre seçilen aynı ton ya da en uygun olanlarının kombine edildiği iplerle yapılan  çiçek motiflerini ve yapraklarını birbirine eklemek sureti ile ortaya çıkan havlu kenar oyalarını hanımlarımız hakkını vererek en güzel şekilde işlerler.Çeyiz mağazalarının ve çeyiz bohçalarının en gözde eşyasıdır. Sizlerde iğne oyası yapmayı ya da kullanmayı seviyorsanız web sitelerinden destek alarak anlatımlı kitapçıklara ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tek Sıra Çiçekli İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.