Kolay Hobiler

İki Parçadan Oluşan Örgü Kolay Bebek Yeleği Yapılışı

26 Eylül 2019
İki Parçadan Oluşan Örgü Kolay Bebek Yeleği Yapılışı

Örgü ile miniklere bir şeyler örmek isteyenler için iki parçadan oluşan bebek yeleği anlatımını paylaşıyoruz.

Kolay Yelek Nasıl Örülür?

Birbirinden kolay ve şık yelek modelleriyle, siz de çok güzel yelekler örebilirsiniz. Kalın şiş ve kalın tığ yardımıyla yapılabilen yelekler, kış aylarında sizleri sıcacık tutmak için yardımcı oluyor. Kısa zamanda, kolayca örebileceğiniz bu örgünün, değişik modellerini yapmak tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır. Cep örme tekniklerini inceleyerek yeleğinize cep ekleyebilir ve zorlu kış şartlarında ellerinizin üşümesini engelleyebilirsiniz. 4 ve 5 numara kalın tığlarla örebileceğiniz yelek modelleri, bittikten sonra kenarları ve omuz kısımları dikilmelidir. 45 ilmek kullanarak ve selanik tekniğini kullanarak, sıcacık yelekler örebilirsiniz. Yelek bitirilirken son aşamada yelek parçaları birleştirilerek dikilmektedir.

Çocuk Yeleği Örmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Kış aylarında çocukların üşümemesi için yelek çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Hazır alınabilecek yelek modelleri olduğu gibi, kendi emeğinizle de yelek örebilirsiniz. Şiş örgüsü bildiğiniz takdirde, kolayca yelek örebilirsiniz. Telefon kalın mı yoksa ince mi olunacağına karar verildikten sonra buna göre ip seçilmesi gerekmektedir. Kışın kullanmak istediğiniz bir yeleğe sahip olmak istiyorsanız 5-6 numara şişle kalın kışlık bir yelek örebilirsiniz. Yelek örülmeye her zaman sırt kısmından başlanmaktadır. Öreceğiniz kişinin bedeninden 2 ya da 3 cm geniş yapılması daha avantajlı olacaktır. Çocuk yemeklerinde yaygın olarak ters örgü ya da düz örgü şeklinde yapılmaktadır. Yelek koltuk altı bölümüne ulaştıktan sonra her iki tarafından da kol oyuntusu oluşturulmalıdır. Boyun kısmı, ön kısmı da yine yelek örme modellerinin anlatıldığı anlatımlı örgüler ile yapılabilmektedir.

İki Parçadan Oluşan Örgü Yelek

Örgü Bayan Yelek Modelleri

Bayan yeleklerinin değişik yöntemlerle ve tekniklerle örülen biçimleri bulunmaktadır. Tığ ve şiş yardımıyla örülen yeleklerin, günden güne modelleri daha da çoğalmaktadır. Yelek örmek çok az maharetle yapılabilecek bir işlemdir. Yelek modellerinin en bilinen örneklerinden biri Çanakkale burgusu örneğidir.  Bu örgü modeli bittikten sonra yeleğiniz çok havalı bir hale gelmektedir. Her yerde gözünüze çarpan yelek modelleri ise şiş ile yapılan değil, tığ ile yapılan modellerdir.

İki Parçadan Oluşan Örgü Yelek

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.