Kolay Hobiler

İki Renkli Hayat Çizgileri Örgü Modeli Yapımı

20 Temmuz 2019
İki Renkli Hayat Çizgileri Örgü Modeli Yapımı

İki renkli hayat çizgileri örgü modeli kolay yapılan bir şiş işi tekniğidir. Motifleri ile çizgileri anımsatan örgü modelinin detayları bu yazımızda.

 Kadın giyim ürününe baktığımızda modası hiç bitmeye ve yazlık ya da kışlık seçeneklere sahip olan giyim ürünü şal modelleri olduğunu görmekteyiz. Çoğunlukla el örgüsü ile örülen şal modellerin kısmı zaman sizleri soğuktan koruyor, kimi zamanda kıyafetlerinize özgün bir detay olarak kullanılıyor. Neredeyse her ya gurubu kadın şal kullanmayı seviyor ve genelde bu parçayı kendileri örmeyi tercih ediyorlar. Dolayısı ile günümüzde yazlık şal modelleri, kışlık şal modellerini çeyizlik şal modelleri ve çocuklara özel panço şal modelleri gibi birden fazla model seçeneği ile karşımıza çıkıyor. 

Yol çizgileri örgü modeli

Çeşitli Model ve Desenlere Sahip Olan Şal Modelleri

El örgüsü ile yapılan şal modelleri tığ işi ve şiş işi gibi farklı tekniklerle yapılır. Gündelik hayatımızı süsleyen bu modellerin günden güne tercih edilme oranının artmasını en önemli nedeni ise el emeğinin modele kattığı doğallık ve özgülüktür. Bundan birkaç dönem öncesinde kadınların kendi ev ortamında ya da örgü evlerinde hobi olarak yaptıkları bu tarz çalışmalar zaman geçtikçe değişim göstermiş güncellenen model seçenekleri ile internet ortamında sizlerin beğenisine sunulmaya başlanmıştır. İnce işçilik ve profesyonellik isteyen tığ işi şal modelleri çoğunlukla yazlık örgüler kategorisinde yer alır. Dikkatli ve titiz çalışmalar sonucunda hazırlanan yazlık şal modellerinin üzerinde farklı desenlere yer verilerek daha zengin görünümlü modeller ortaya çıkmaktadır. Elbette ki bu ürünler el emeği göz nuru verilerek yapıldığından dolayı hazır modellere göre biraz daha yüksek fiyatlı olarak satılmaktadır. Şal modellerinin yapılışlarını anlatımlı örgüler kategorilerinden inceleyebilirsiniz. 

İki Renkli Hayat Çizgileri Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.