Kolay Hobiler

İki Renkli Pembe Toplar Kolay Örgü Modeli Yapılışı

15 Temmuz 2019
İki Renkli Pembe Toplar Kolay Örgü Modeli Yapılışı

İki renkli pembe toplar kolay örgü modelini buradan öğrenebilirsiniz. Yapılışı gerçekten çok kolay, özellikle bebek örgülerinize çok yakışacak .

Seri üretim yapan örgü makinelerinin ana elemanı kovan denilen alettir. Bu büyük alete uygun olarak seçilen iğneler ve platinlerin sıklık sırasına göre yataklar açılmış olup örme makineleri kendi çaplarına uygun şekilde planlanan kapasite doğrultusunda üretim yapar. Makinelerde çift plaka ve tek plaka vardır. Yapılacak işe göre makine seçilir. Plaklara takılan iğneler doğru kılavuzlar ile işlem yapmaktadır. Makineler yumuşak doku üzerine koyulan plakalar yüzünden özel bir sistem ile korunması gerekmektedir. Daha düzgün örgüler için bu bakım gereklidir. Ufak bir darbe büyün plakaları bozacak aynı zamanda makinelerin bozulması sebebiyetini verecektir. 

İki renkli pembe toplar örgü modeli

Örgü Basit Görünen Detaylı Bir İştir

Genel olarak bakıldığında basit görünen kolay örgüler olarak düşündüğümüz örgü çeşitleri aslında çeşitlendiği ve farklı detaylara inildiğinde zor olabilir. Örgü modeller kusursuz olmalı ve bunun için gereken tüm bilgiler detaylı olarak öğrenilmelidir. Bunların yanı sıra örgüye başlanmadan önce; 

  • İplik gramaj kontrolleri yapılmalı,
  • Kumaş kalitesine bakılmalı,
  • Boyut ve adet belirlenmeli,
  • Elastan kumaşlar için gereken ölçüler yapılmalı,
  • İğne ve şişler örgüye uygun seçilmeli,
  • Fabrikasal üretimlerde makine seçimi ve plaka seçimine özen gösterilmeli,
  • Sürekli kontrol altında olunmalı,

gibi hususlara dikkat edildiği sürece tüm örgü modelleri kusursuz olarak çıkacak ve istenilen sonuca ulaşılacaktır. Aynı zamanda yapılacak işin süresi içinde planlama yapılması kişiyi hedefe daha hızlı ulaştıracaktır.

İki Renkli Pembe Toplar Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.