Kolay Hobiler

İki Şiş İle Renkli Baloncuklar Örgü Modeli Anlatımlı Tarifi

16 Temmuz 2019
İki Şiş İle Renkli Baloncuklar Örgü Modeli Anlatımlı Tarifi

İki şiş ile yapılan ve baloncukların her biri farklı renk ile yapılan örgü modeli. Motiflerin tarifine bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Örgü örmek tarihler boyu Türk insanının yapısında bir gelenek olmuş ve çeşitlilik kazanarak günümüze kadar gelmiş el emeği ürünlerdir.

Örgüler kışın vazgeçilmezi olarak başlanmışken, yaza da damgasını vurabilecek tarzda, yazlık ip ve örnekleriyle günümüzde bir trend haline gelmiştir. 

Yazlık örgüler merserize ve insanı terletmeyecek iplerin, kullanışlı birer yazlık kombin halinde üretilmesi ve yazın omzunuza atabileceğiniz şallar örülmesi gibi birçok çeşidiyle karşımıza çıkmaktadır.

Kolay örgüler vardır. Gözünüz kapalı yaparsınız ve üretimi seri olur. Bunlar gerek örnek bakımından gerekse yapılan malzemenin ufak biçimli olması üretimi kolaylaştırır. Örgü tutkunlarının  renk seçimi, kırçıllı, ebruli ve akıllı ip dedikleri ördükçe şekillenen ve zevkle ip seçimi gözden kaçmaz. İp ve rengini öreceği ürüne uygun olup olmadığına karar verdikten sonra sıra örnek seçimine gelir. Bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz  örnekleri anlatımlı örnekler ve örgüler kitabı ya da çevrimiçi sitelerden yardım alarak öğrenebilirsiniz. Anlatımlı örgüler el kolaylığı da sağlar. Anlatımı, içeriği öreceğiniz modelin yapımında size yardımcı olacaktır. 

Renkli Baloncuklar Örgü Modeli

Çeşit Çeşit Modeller Bulabilirsiniz

Örgü modeller denirse aklımıza A’dan Z’ye birçok model gelir. Hırka desek yakalı, yakasız, kruvaze, düğmeli, fermuarlı, kapüşonlu, yırtmaçlı, uzun kesim gibi birçok model çeşidi vardır. Keza kazak, yelek ve şapkalar da çok çeşitlilik göstermektedir. Yazlık modellere bir göz atarsak eğer. Kolsuz, japoni kol, ip askılı, pelerinli, uzun kesim, fakir kol dedikleri gibi birçok yazlık model çeşitleri de günümüzde önümüze çıkmaktadır. Sizde örgü örmek, ip ve model seçiminde yeni ve modern fikirler edinmek istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Renkli Baloncuklar Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.