Kolay Hobiler

İki Tarafı Kullanılabilen Kolay Örgü Modeli Yapımı

3 Eylül 2019
İki Tarafı Kullanılabilen Kolay Örgü Modeli Yapımı

Öyle bir örgü modeli düşünün ki her iki tarafı da kullanılabiliyor. İşte bu örnek ile ördüklerinizi iki taraflı olarak kullanabileceksiniz.

Örgü ile Her Şey Yapılabilir

Örgü ile her şey yapılabilir ifadesi kulağa biraz abartılı gelse de gerçekten de neredeyse örgü ile her şeyi yapmak mümkündür. Günümüzde örgü ile çocuk ve bebek oyuncaklarından yazlık çantalara, yelekler ve kazaklardan askılı üstlere, pançolardan atkılara kadar geniş bir yelpazede her şeyi üretebilmek mümkündür.

Örgü modelleri yapılacak ürüne ve ürünün modeline göre değişiklik gösterebildiği gibi farklı ürünlerde aynı örgü türünü de kullanmak mümkündür.

Kadınlar İçin Örgü Modelleri

Kadın örgüleri; yelek, panço, süveter, kazak gibi standart ürünler olarak sıralanabilmektedir. Fakat ören kişinin yaratıcılığına göre de bunlara farklı alternatifler üretilebilmektedir. Burada önemli olan modelin ne şekilde örüleceğine karar vermektir. Böylelikle ürün örülmeye başlandıktan sonra bittiğinde kişi sonuçtan memnun kalabilecek ve beklenmedik sürprizlerle karşılaşmayacaktır. Örgü şekli genel olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Tığ ile yapılan örgüler daha ince ipler gerektirmekte ve sonuç olarak ortaya daha nazik örgü işleri çıkmaktadır. Bunun yanında şiş ile yapılan örgüler tığ işi örgülere göre daha kalın iplerle çalışma olanağı vermektedir. Bu nedenle örgüye başlamadan önce nasıl bir görünüm istenildiğine karar verilip örgü yöntemi doğru bir biçimde belirlenmelidir.

İki Tarafı Kullanılabilen Örgü Modeli

Örgünün En Güzel ve Şık Hali

Yelekler daha önce de bahsedildiği gibi örgü yolu ile üretilebilen en bilindik ürünlerden olmasına rağmen hiçbir zaman geçerliliğini yitirmemektedir. Aksine ortaya çıkan farklı örgü teknikleri ile gittikçe gördüğü rağbet artmaktadır.

İki Tarafı Kullanılabilen Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.