Kolay Hobiler

İki Yapraklı İnci Çiçeği Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

23 Ekim 2019
İki Yapraklı İnci Çiçeği Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

Bayan yelekleri için ideal olan bu inci çiçeği örgü modeli ile anne yeleği ve çeyizlik gelin kız yeleği dahil her yaşa uygun yelekler örebilirsiniz.

İki yaprak motifinden oluşan ve adı inci çiçeği olan bir örgü modeli ile anlatımlı örgüler devam ediyor. Gönül hanımın yepyeni bir videosu paylaşıldı. Bu videoda anne yeleği ve çeyizlik gelin kız yeleği ve bebek örgülerinde kullanılan iki yapraklı inci çiçeği örgü modeli anlatılmıştır. Bu örgü modeliyle aklınıza gelebilecek tüm örgüleri yapabilirsiniz. Yelek ve çocuk örgülerinde sıklıkla kullanılıyor. Siz yapacağınız işe uyarlayarak bu motifleri ekleyebilirsiniz. Modelin yapılışında ters ve düz örgüleri kullanılıyor.

İki Yapraklı İnci Çiçeği Örgü Modeli

İki yapraklı inci çiçeği örgü modelinin motifleri 15 ilmek ve 24 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3 no şiş ve angora ip ile yapılmıştır. 2 motif için 30 ilmek 2 tane kenar ilmek ve 13 tane de ön ek ilmek olmak üzere toplamda 45 ilmek gerekiyor. Modelin altında kahve çatlağı örgü modeli başlama lastiği olarak kullanılmıştır, sonrasında motifler yapılmaya başlanmıştır.

İki Yapraklı İnci Çiçeği Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.