Kolay Hobiler

İlk Defa Göreceğiniz Anlatımlı Örgü Çocuk Panço Modeli

6 Eylül 2019
İlk Defa Göreceğiniz Anlatımlı Örgü Çocuk Panço Modeli

Örgü modeleri yapanlar en çok çocuk örgüleri örüyorlar. Onlar için harika bir panço anlatımı paylaştık.

Örgü Modellerinin Faydalarına Dair

Örgü örmek, adeta meditasyonla aynı yararlara sahiptir. Örgü modelleri, genelde basit örgü projeleri, tekrarlayan kolay figürlerden oluşmaktadır. Bu sebeple, örgü örmek tıpkı ritüel, tekrarlayan hareket ve gevşeme, meditasyon oturumu gibi, zihin ve bedende yararları vardır.

Örgü örmek, stres, endişe ve depresyon belirtilerini de hafifletmektedir. Ritmik hareketler ve odaklanma duygusu, kaygı, depresyon ve stres semptomlarının dağılmasına yardımcı olmaktadır. Kalp atış hızını ve kan basıncını da düşüren örgü hemen hemen bütün beyni harekete geçirmekte; beynin bazı bölümleri oldukça işlevsel hareket etmektedir. Özellikle bebek örgüleri örmek hem zamanı daha iyi geçirmeye yardımcı olur hem de güzel modeller üretmenize olanak sağlar. 

Beden Sağlığı Açısından Örgü Örmenin Faydaları

Örgü örmek, motor fonksiyonlarını iyileştirmeye de yardımcı olmaktadır. Motor işlevi ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olmasının yanı sıra, beyni sağlıklı tutmaktadır. Tıpkı beyni sağlıklı tutmak için örgü örmek gerektiği gibi, el eklemleri de sağlıklı tutmanın yolu da budur. Örgü, parmaklar üstünde yeterince gerginlik yaratmayan, yazmaya kıyasla daha iyi bir yöntemdir.  

Örgü Çocuk Panço Modeli

Temel olarak, düz örgü modelleri hakkında bilgi sahibi olununca, diğer örgü modelleri de kolayca yapılabilecektir. Hatta zamanla örgü modelleri hakkında tecrübe sahibi olup, kendi tasarımlarını yaratabilecektir. Sonrasında ortaya çıkarılan yelekler ve hırkalar satılarak, aile bütçesine katkıda bulunulabilecektir. Birçok kadın bu şekilde kendini geliştirme imkânı bulmaktadır.

Örgü Çocuk Panço Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.