Kolay Hobiler

İlk Defa Yapanlara Tığ İşi Çiçekli Oya Modeli Yapımı

14 Şubat 2020
İlk Defa Yapanlara Tığ İşi Çiçekli Oya Modeli Yapımı

İlk defa tığ işi yapacak olanlar için yapımı oldukça kolay tığ işi çiçekli oya modeli. Peki size bu tığ işini kolayca hazırlayacağınızı biliyor muydunuz?

Havlu kenarları tığ işlerinin kullanıldığı yerler arasındadır. Farklı renklerde ve modellerde yapılan örnekler her renkte ve uzunlukta havluyu daha güzel hale getirebilir. Buradaki örnekte gördüğünüz model her havluyu çok daha güzel gösterir. Eskiden çeyiz hazırlarken birden fazla havluyu bu modellerle süsleyip kullanmak daha yaygındı. Ama unutulmaya yüz tutmuş olan bu alışkanlıklarımızı siz de yaşatmaya devam edebilirsiniz. Eğer yeni eve çıkmış ya da evlenmek üzere olan bir sevdiğinize özel bir hediye almak isterseniz havlu modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. 

Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli

Farklı Renklerde En Güzel Havlu Modelleri

Yeni alınmış bir havluyu tığ oyaları ile süslemek ilk bakışta gereksiz görünebilir. Ama hiç de öyle değildir. Günümüzde satın aldığımız pek çok eşya kısa bir zaman kullanılıp eskitiliyor. Ama eğer bu şekilde özenle hazırlanmış bir havlu kenarı tığ modeliyle süslenmiş bir havlu sizin için özel bir eşya olabilir. Eğer evlenirken bu tarz modeller çeyinizde yer almışsa bunları kullanmayıp saklamak bile isteyebilirsiniz. Kullanırken de havlularınızın daha süslü ve estetik görünmesi hoşunuza gidebilir. Ayrıca bu tür uğraşlar çok faydalıdır. Manevi olarak sizi rahatlatabilir ve stres atmanıza yardımcı olur. Öte yandan ortaya evladiyelik ve manevi değeri olan işler de çıkarabilirsiniz. Bu yüzden eğer boş vaktiniz varsa ve eğlenceli ve faydalı bir uğraş edinmek isterseniz tığ işlerini deneyebilirsiniz. Sonuçlarından siz de memnun kalacaksınız. 

Tığ İşi Çiçekli Oya Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.