Kolay Hobiler

İlk Kez Göreceğiniz Motifler ve Eklenişi Tığ İşi Oya Yapımı

24 Nisan 2019
İlk Kez Göreceğiniz Motifler ve Eklenişi Tığ İşi Oya Yapımı

Bir çok oyacı kadının nasıl yapıldığını bilmedi tığ işi motifler, yazmaya eklenişi ve modelin nasıl çıkarıldığı bu yazıda yer almaktadır.

Yüzyıllardır başörtülerimizin kenarlarını süsleyen işin tığ oyası ve iğne oyası olduğunu biliyor muydunuz? Eskiden beri kadınlarımız yaptıkları yazmaların kenarlarında bu oyaları tercih ediyor. İlk zamanlarda bu kadar fazla çeşit olmadığı için belli başlı modeller ortaya çıkarılıyordu. Fakat şimdi her türlü tığ oyası modeli bulunuyor. Şimdi paylaşacağımız model de muhtemelen ilk kez göreceğiniz tığ işi oya modelidir. Çiçek motifleri görünümüyle yazmaların daha zarif olmasını sağlamaktadır.

ilk kez yapılan tığ işi oya modeli

Pembe bir yazmanın etrafına uygulanan tığ oyası Derya hanım tarafından 22 dakikalık bir video ile anlatmıştır. Kendisi şuana kadar yüzlerce tığ oyası modelinin anlatımını yapan nadir insanlardan birisidir. Aradığınız her türlü tığ oyasına kanalından ulaşabilirsiniz. Çiçek motifleri ile yapılan tığ işi modelinin anlatımını ise aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Güzel değişik bir model olmuş diye yorumlar yapılmaktadır. Bakalım bu şirin modeli siz beğenecek misiniz?

İlk Kez Yapılan Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.