Kolay Hobiler

İnci Bahçesi Bayan ve Bebek Yelekleri Örgü Modeli Yapımı

29 Ocak 2019
İnci Bahçesi Bayan ve Bebek Yelekleri Örgü Modeli Yapımı

Örülmesi çok zevkli ve kolay olan inci bahçesi örgü modeli bebek battaniyesi için ideal olmasına rağmen bayan yelekleri, bebek yeleği, atkı ve şal gibi sayısız gibi bir çok örgü çeşitlerindede kullanılabilir.

Merhaba sevgili hanımlar, bugünkü anlatımlı örgümüzün adı inci bahçesi örgü modelidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sayısız bir çok örgüde kulanılabilen inci bahçesi örgü modeli ile bebek yelekleri, bayan yelekleri gibi örgüler örebilirsiniz. İnci motifleri kulanıldığı için model ismine inci bahçesi örgü modeli ismi verilmiştir. Yapımı kolay olan bu model bebek örgülerine çok yakışmaktadır.

İnci Bahçesi Örgü Yelek Modeli

İnci bahçesi örneğini 1 veya 2 renk ile örebilirsiniz. Her bir motif için 11 ilmek ve 8 sıra gidilmektedir. Örgü modeli yapımında 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta örgü ipi tercih edilmiştir. Videoda model 2 tane örnek ile gösterilmiştir. 2 tane motif için atılan ilmek sayısı 22 ve 1 tane de ek olup 6 tane de kenar olmak üzere 29 ilmek atılmaktadır. Örgü şişlere 29 ilmek attıktan sonra birinci sıra gidilmektedir. Bu modeli öğrenmek için aşağıdaki videoyu izle!

İnci Bahçesi Bayan ve Bebek Yelekleri Örgü Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.