Kolay Hobiler

İnci Gibi Fıstıklar Kol Kola Dizildi Tığ İşi Fıstık Oyası Yapımı

4 Ekim 2019
İnci Gibi Fıstıklar Kol Kola Dizildi Tığ İşi Fıstık Oyası Yapımı

İnci gibi fıstıkların kol kola dizildiği tığ işi fıstık oyası yapılışı. Hiç bu kadar kolay fıstık oyası görmediniz.

Çeyizinizi Kendiniz Hazırlamak İster Misiniz?

Tığ oyası çok bilinir ve yaygın olarak kullanılır. Tığ yardımı ile yapılır, bunun için rengarenk ipler ve çeşitli kalınlıklardaki tığlar kullanabilirsiniz. Çeyiz hazırlanırken tığ oyaları çok kullanılır. El işi geleneklerde önemli yer tutar. Rengarenk yazma oyaları, tığ ile motif motif örülmüş çeyizlik şallar, patikler, yelekler ve daha fazlası kızların çeyizine konulur. Eğer ki tığ oyası yapmayı bilmiyorsanız, hiç dert etmeyin. İnternette, tığ örgüsü eğitimi veren çok sayıda site, resim ve video vardır. Bunlar size önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

Çeyizlik Yazmalar

Tığ ile örgü yapmak birçok kadının hobisidir. Tığ ile onlarca şey yapabilirsiniz. Hiç şüphesiz ki en yaygın tığ oyaları yazmaların kenarına yapılanlardır. Çeşitli isimlerde ve modellerde olan oyalar yazmanın kenarına dikilir. Yazmanın rengine ve modeline uyumlu yüzlerce oya vardır. Siz de bir yazma, bir tığ ve bir kaç bobin ile tığ oyası yapmaya başlayabilirsiniz.

Tığ İşi İnci Gibi Fıstık Oyası

Tığ ile yaptığınız oyaları çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. İnce bobin ip ile yaptığınız oyalar çeyizlik yazmaların kenarına çok yakışacaktır. Mavi, kırmızı, pembe, yeşil, sarı gibi canlı renklerde çeyizlik yazmalar vardır. Bu yazmalar için ince bir tığ ve dilerseniz boncuklar da kullanabilirsiniz. İnternete yazma kenarları, havlu kenarları, tülbent oyaları, vs. Yazarsanız karşınıza çok sayıda örnek ve anlatımlı video çıkacaktır. Siz de bunu kullanarak tığ işine başlayabilirsiniz. Hem zevkli bir iştir hem de stres atmanıza yardımcı olacaktır.

Tığ İşi İnci Gibi Fıstık Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.