Kolay Hobiler

İnci ile Kırmızının Buluşması Tığ İşi Muhteşem Oya Modeli

27 Eylül 2019
İnci ile Kırmızının Buluşması Tığ İşi Muhteşem Oya Modeli

Tığ işi ile yapılan ve incilerin kırmızı yazmaya işlenerek ortaya çıkarılan oya modelinin anlatımına buradan ulaşabilirsiniz.

Emekle Hazırlanan Tığ Modelleri  

Havlu kenarları hala günümüzde evlerde kullanılan en değerli eşyalar arasında yer alır. Hem görüntü açısından hem de kullanım açısından oldukça şık durduğu için kadınlar tarafından tercih edilir. Özellikle kadınların tarafından boş zamanlarını değerlendirmek için el emeği işler arasında en güzelidir. Yapımı oldukça kolay modeller arasından şahane ürünler elde etmek mümkündür. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala günümüze yapılan zevkli bir iştir. Mutlaka çeyiz sandıklarında koyulması için büyükler tarafından tercih edilir. Hazır ürünlere göre daha kaliteli ve uygundur. Sadece bir şiş ve tığ yardımıyla örülen modellerdir.  

İnci ile Kırmızının Buluşması Tığ İşi

Sevgiyle Örülen Tığ Oyaları

  Büyük bir sevgiyle yapılan ve kullanılan tığ oyası modelleri her yerde karşımıza çıkarak, evlerin büyük bir bölümünde hala kullanılmaya devam etmektedir. Her kadının yapabileceği ve yaparken de gelir elde edebileceği bir hobidir. Masa örtüleri, vitrin örtüleri, sehpa örtüleri gibi birbirinden farklı şık ürünler elde edebilir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Yazma kenarları yaparak günümüzde birçok kadın kazanç elde etmektedirler. Alıcısı ve kullananı oldukça fazla olan bu oya türü hediye  etmek için de doğru bir seçimdir. Kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri evinizin dekorasyonunda da kullanmak amacıyla da tercih edilir ve şık bir görünüm sağlamış olursunuz. Çocuklarınız için örme kıyafetler yaparak başlayabilir ve onlarında renkli iplerle, boncuklarla süsleyerek harika işler elde edebilirsiniz.  

İnci ile Kırmızının Buluşması Tığ İşi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.