Kolay Hobiler

İnci Küpeli Kız Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı Yapılışı

28 Eylül 2019
İnci Küpeli Kız Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı Yapılışı

İnci küpeli kız diye adlandırılan tığ işi oya modeli son zamanlarda yazmalarda kullanılıyor. Sizde buradan kibar oyayı öğrenebilirsiniz.

Kadınlar Tarafından Örülen Tığ İşi Modelleri

 Kadınların geçmişte ve günümüzde hala severek ördükleri tığ oyası modelleri hem görüntü açısından hem de kullanım açısından hala tercih edilir. Özellikle de boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla kadınların arkadaşları ile bir araya gelerek yaptıkları en değerli eşyalardır. Yapımı kolay modeller arasından istenilen ürünleri çıkartmak mümkündür. Her kadının belli aralıklarla yapabileceğin çok zevkli bir iştir. Özellikle çeyizlik olarak yapılan ve kullanılan işlerdir. Bir tığ yardımıyla ve farklı ip çeşitleriyle birbirinden şık ürünler elde edebilmek çok kolaydır. Yapımı diğer oya çeşitlerine göre, daha basit  ve pratiktir. Hazır satılan ürünlere göre daha kaliteli ve uygundur.   

İnci Küpeli Kız Tığ İşi Yapılışı

Beceri İsteyen Tığ Oyaları   

Becerikli kadınların kendi elleriyle yaptıkları tığ oyaları, hala evlerin büyük bölümünde bulunur. Görüntü açısından da oldukça güzel duran ve kullanılan alana şıklık katan ürünlerdir. Patikler, lifler, şallar, yazma kenarları, yastık kılıfı modelleri gibi birbirinden değişik modeller en çok tercih edilen modellerdir. Günümüzde birçok kadın bu el becerilerini kullanıp  satışını yaparak gelir elde etmektedir. Tığ işleri düzgün yapıldığında ortaya çıkan modeller oldukça ilgi görür. Geçmişte sadece kullanılmak üzere yapılan göz nuru işler artık kadınların para kazanmak için tercih ettikleri bir yöntemdir. Öğrenmek isteyen her kadın, internet üzerinden küçük bir araştırma yaparak öğrenebilir ve istediği her modeli çıkartıp yapmaya başlayabilir. El emeği işleri uzun süreli kullanmakta her daim mümkün durumdadır.

İnci Küpeli Kız Tığ İşi Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.