Kolay Hobiler

İncili Gelin Tacı İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

25 Eylül 2019
İncili Gelin Tacı İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

İncili gelin tacı iğne oyası modeli ile ister havlu isterseniz de diğer işlerinizin kenarlarını rahatlıkla süsleyebilirsiniz.

İğne Oyaları le Şık Tasarımlar

İğne oyaları ile çok zevkli modeller tasarlamak mümkündür. Masa örtüleri, tülbent oyaları, iğne oyaları ile yapılacak tasarımlardır. İğne oyaları ile kişisel giyim eşyaları da yapılabilmektedir. Takı ve kıyafetlerde de son derece şık duracaktır. Yapımı kolay olduğu kadar son derece de zevkli modellerdir.

İğne oyası yapılışları sanıldığı kadar zor olmayan tasarımlardır. İğne oyasına yeni başlayacaklar için, anlatımlı siteler yardımcı olacaktır. Bunun için çok sayıda dergi ve siteler mevcuttur. Bu sitelerde aşamalar halinde yapılışları anlatılmaktadır. Bu sayede son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. En karmaşık görünen desenleri bile, bu sayede kolaylaşacaktır. Havlularda, pike takımları ve yazmalarda çok şık örneklerini görmek mümkündür.

İncili Gelin Tacı İğne Oyası Yapılışı

İğne Oyası İçin Düzenlenen Kurslar

Havlu kenarlarında, yazma kenarları, tülbent oyalarında kullanımı yaygın olan iğne oyaları, ev dekorasyonunda da kullanılır. Evlerde masa ve sehpa örtülerinde, yastık kenarlarında kullanılmaktadır. Bu konuda çok sayıda kurs düzenlenmektedir. Geleneksel Türk El Sanatları içerisinde ayrı bir öneme sahip olan iğne oyaları, kuşaktan kuşağa aktarılmaktadır. Aile büyüklerinden öğrenilen bu el sanatı, genç nesillere aktarılmaktadır. Bu konuda, çok sayıda kurs açılmaktadır. Yeni neslin el sanatlarına olan eğilimi, yükselen bir trend göstermektedir. Bu sayede bu güzel el sanatı, her geçen gün daha da güzel örneklerini vermektedir. Evlerde ve giyim eşyalarında da çok zevkli örneklerini görmek mümkündür.

İncili Gelin Tacı İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.