Kolay Hobiler

Instagram Fenomeni Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı Yapılışı

7 Eylül 2019
Instagram Fenomeni Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı Yapılışı

Tığ işi konusunda instagram fenomeni olan bir oya modelini sizinle buluşturuyoruz. Büyük papatyalardan oluşan modelin anlatımı burada!

Tığ İşleriyle Zarif, Nostaljik Esintiler

Günümüzde teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun, el emeği ve özen isteyen tığ işi modeller hala yerini ve önemini korumaktadır. Rahatlatıcı ve stres attırıcı özelliğe sahip olan tığ işi modelleri, sabır ve özenle üretildiğinden sevilenlere hediye edilebilecek eşyaların üst sıralarında yer almaktadır. 

Tığla örülen örtü ve motiflerle, pek çok farklı ürünler ortaya çıkmaktadır. Battaniyeler, yatak takımları, bebek yelekleri ve patikleri, havlu kenarları, yazma kenarları, tülbent kenarları, dantel örnekleri, banyo lifleri, paspaslar, yelek, hırka, şal, çiçek motifleri, pike, çanta ve daha pek çok objelerde tığ işi kullanılmaktadır. Tığ işi, kullanıldığı eşyayı daha özel, otantik ve estetik bir hale getirmektedir.

Yeni başlayanların bile hızlı ve pratik bir şekilde öğrenebildiği tığ oyaları, bazı teknik kurallara uyulduğu takdirde  çabuk ve hatasız örülebilmektedir.

Instagram Fenomeni Tığ Oyası Yapılışı

Tığ İşlerinin Yararları

Tığ işleri öğrenmenin akıl sağlığına ve mutluluğa faydaları pek çoktur. Tığ işleriyle ilgilenmek, yalnızca eğlenceli zaman geçirmekten daha fazlasıdır. İyileştirici ve onarıcı yanları da bulunmaktadır. Gerçekte, tığ işinin iyileştirici faydaları sayısızdır; sakinleşmeye yardımcı olur, depresyona neden olan potansiyel stresi hafifletmekte; Alzheimer olma riskini bile azaltmaktadır. Hobi olarak da seçilebilecek çok güzel bir el sanatı türü olan tığ işini örerken, tekrar eden ve dinlendirici bir şeye odaklanılmış olunur; böylelikle zihin ve beden uyuyabilmek için yeterince rahatlamış olur.

Instagram Fenomeni Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.