Kolay Hobiler

İnstagram Haftanın Birincisi Tığ İşi Oya Modeli

17 Temmuz 2019
İnstagram Haftanın Birincisi Tığ İşi Oya Modeli

Hanımlar eminim ki instagramda haftanın birincisi olan tığ işi oya modelini çok beğeneceksiniz. Yine renk seçimini size bırakıyorum, ipler hazır olduğunda beraber başlayalım.

Tığ işleri hakkında bilgi sahibi olan o kadar çok kadın var ki; gördüğünüzde bir insan örgü konusunda nasıl bu kadar yetenekli olabilir diye düşünmeden kendinizi alamazsınız. Aslında tüm kadınlar bu konuda üstün yetenekli olabilirler. Gerekli olan şey biraz istek ve biraz azimdir. Tığ işi örgü örmeyi öğrenebilmek için istekli olmalısınız çünkü tek denemede öğrenemeyebilirsiniz. Bu yüzden çok büyük bir istek ile denemeye devam ederseniz, zihniniz bu işin zor olmadığına kanaat eder ve işi öğrenmeyi başarırsınız. Azimli olmanız gerekir çünkü tek seferde başarmanız mümkün olmayacaktır.

Oya Modelleri ve Havlu Kenarı Modelleri Nasıl Örülür?

Birbirinden farklı yüzlerce oya modelleri arasından seçim yapmakta oldukça zordur. Ama bir o kadar da eğlencelidir. Oya modellerinin en hafif olanından yani en kolay olanından başlamanız sizin için em doğrusu olacaktır. Havlu kenarları modelleri en basit örülen tığ işleri arasında yer alır. Dışarıdan çok zor gibi görünse de denemeye başladığınızda anlayacaksınız ne kadar pratik ve kolay olduğunu. Genç kızların çeyizlerini süsleyen ve dolduran yazma oyaları, havlu kenarları, danteller, vs. o muhteşem görüntüsü ile göz kamaştırıyor. Günümüzde her 10 kadından 8’inin bildiği tığ işi örgüler, kadınlar için ekstra bir meslek ve hem hobi hem de muhteşem bir kazanç kaynağıdır. Evlerinin bütçelerine katkı sağlamak isteyen kadınlar, neredeyse bir model karşılığında sadece mutfak masraflarını bile karşılayabileceği rakamlarda kazanç sağlayabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.