Kolay Hobiler

İri Model Sevenler İçin Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

20 Haziran 2019
İri Model Sevenler İçin Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Oldukça iri model seven kadınlar için tığ işi oya modeli. Bu oya modeliyle yazmalarınızın kenarlarıyla havlularınızın kenarı daha şık görünecek.

El emeği göz nuru denildiğinde ilk akla gelen tığ işi tekniği ile şal modelleri, yazma oyaları, havlu kenarları, vitrin örtüleri vs. gibi örgü çeşitleri yapılır. Kadınlar için çok önemli bir yere sahip olan tığ işi örgüleri ile özellikle bekar kızların çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlarıdır. Tığ işi ile yapılan örgüler genellikle ince işle yapıldığından dolayı dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gerekir. Kimi zaman masanıza, kimi zaman vitrininizde kimi zamanda yazma modellerinize şık ve estetik görünümler sunan tığ işi örgüleri yapılması zor olsa da başarılı sonuçlar elde edildiğinde şaheser ürünler ortaya çıkarmaktadır. 

Tığ İşi Örgülerini Nasıl Başlarım?

Ülkemizde birçok kadın boş vaktini verimli hale getirebilmek için tığ işi tekniği ile yazma oyaları, tülbentler havlu kenarları danteller gibi ürünleri örmeyi tercih ederler. Eğer daha önce bu işi hiç yapmadıysanız ve tığ işi ile örgü örerek vaktiniz değerlendirmek istiyorsanız tığ işi ile zincir çekerek örgü örmeye başlayabiliriz. Daha sonraları kendinize göre. Çiçek böcek, motif gibi şekiller ile yeteneğinizi arttırabilirsiniz.

İri Motifli Tığ Oyası

Tıp işi ile sade yazma oyaları ve havlu kenarları değil aynı zamanda patikler, çocuk yelekler, şallar ve fular ve yelek gibi giysi türlerini de yapabilirsiniz. Ancak bunların hepsini farklı örgü tekniği bulunmasını yanı sıra bu örgüyü örmemize yardımcı en önemli araç tığında farklı numaralarda çeşitleri bulunmaktadır. 

İri Motifli Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.