Kolay Hobiler

İri Taneli Buğday Başağı Örgü Yelek Modeli

19 Şubat 2019
İri Taneli Buğday Başağı Örgü Yelek Modeli

Erkek kız, bebek çocuk bayan farketmeksizin kazak, süveter, hırka, yelek, şal, bere, atkı boyunluk battaniye patik yapabileceğiniz çok kolay ve gösterişli örgü modeli .

Buğday başakları örgü modeli çok uzun yıllardır örgülerde kullanılan motiflerden birisidir. Yapımı şiş işi ile yapılan buğday başakları motifleri ile şallar, bebek örgüleri, battaniyeler, hırkalar ve yelekler örülüyor. Kadınlar yazlık ve kışlık örgülerinde bu örgü tekniğini kullanıyorlar. Cansel hanım bu örgü modeline başka bir hava katmış. Buğday başakları motiflerini büyüterek iri taneli modelinin anlatımını yapmış. İri taneli motifler göze daha güzel görünüyor. 12 dakikalık anlatım videosunda motifin yapımı için atılan ilmek sayıları ve şiş numarası gibi ip uçları verilmiştir. Sizde bu videodan motiflerin nasıl yapıldığını öğrenerek yapacağınız örgülere uygulayabilirsiniz.

Örgü yelek modelleri kategorisinde bu modele benzer bir çok model bulunuyor. Eğer bu model size yeterli gelmediyse ve yeni modellere göz atmak isterseniz kategoriye girip anlatımlı örneklere göz atabilirsiniz. Hadi şimdi gelin bu videodan buğday başaklarının nasıl yapıldığına bakalım.

İri Taneli Buğday Başağı Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.