Kolay Hobiler

İşte Yılın En İyi Seçilmiş Tığ İşi Oya Modelleri

20 Ağustos 2019
İşte Yılın En İyi Seçilmiş Tığ İşi Oya Modelleri

Bu yılın seçilmiş ve kadınların en çok kullandıkları tığ işi oya modelleri. Videoyu izleyerek oyaları yakından inceleyebilirsiniz.

Kadınlar evlerinde oturduğu yerden çeşitli ev işleri yapmayı severler. Ev işlerinden arta kalan zamanda kadınlar evliliğinde örgü işleri yaparlar. Bu örgü işleri başında tığ işleri gelmektedir. Tığ işleri ülkemizde çok sevilmektedir. Kadınlar bu işleri severek yapıyorlar. Tığ işleri kadınların kullanmayı sevdiği el emeği örgülerdendir. Tığ işinden yapılmış birçok çeşit örgü modeli bulmak mümkün. Özellikle çeyizlik çağındaki kızlar için tığ işlerinden birçok çeyizlik ürün örülüyor. Çeyizlerin olmazsa olmazı dantel ve yazma oyaları,  hanımların hünerli ellerinden çıkıyor. Tığ oyaları çeyizlik ürünlerin olmazsa olmazdır.

Bu yılın en iyi tığ oyaları

Tığ İşinden Yapılan Çeyizlik Ürünler

Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan adetlerden birisi de çeyiz âdetidir. Her genç kıza mutlaka çeyiz hazırlanır. Özellikle Anadolu’nun her köşesinde genç kızlar çeyizlik hazırlığı yapmaktadır. Çeyizlik ürünlerinin arasında ilk sırayı dantel ürünleri alıyor.  Dantel işlerinin en sevilen modelleri havlu kenarlarıdır. Tığ işinden yapılmış danteller, çeşitli havluların kenarına işlenerek güzel bir kombinasyon ortaya çıkıyor. Çeyizlerin olmazsa olmazı dantelle, havlu kenarları da sevilerek kullanılıyor. Seçmiş olduğunuz havlunun rengine göre dantel işleyerek, havlunun kenarında kullanabilirsiniz. İşlemiş olduğunuz bu havlu kenarlarını, çeşitli boncuk ve pullar ile süsleyerek farklı bir hava katabilirsiniz. Çeyizlik ürünler her zaman önemlidir. Bu yüzden çeyizlik ürün yapacağınız zaman, seçtiğiniz ürünün kaliteli ve gösterişli olmasına önem göstermelisiniz. Seçtiğiniz tığ ipi, öreceğiniz modelin güzel olmasını sağlar.

Bu Yılın En İyi Tığ Oyaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.