Kolay Hobiler

İstek Üzerine Yapılan Anlatımlı Tığ İşi Oya Modeli

24 Ağustos 2019
İstek Üzerine Yapılan Anlatımlı Tığ İşi Oya Modeli

İstek üzerine olan tığ işi oya modelinin anlatımlı yapılışında bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Model baştan sona kadar anlatılmıştır.

Tığ işleri, örgü sınıfında en çok emek isteyen urun grupları arasında yer alır. Ancak verilen emeği olarak ortaya çıkarılan her iş göze şahane görünür ve herkes tarafından çok beğenilir. Tığ işi örgüleri bilmeyenler için internet üzerinde birbirinden farklı anlatımlı oya modelleri bulunmaktadır. Zevke ve tarza göre seçilecek örgüler öğrenilerek rahat bir şekilde görülebilir. Yapımı oldukça basit olan tığ oyalarını öğrenmek de kolaydır. Bir kere öğrenen birisi bu işi uzun yıllar boyunca yapabilir. 

Tığ İşi Dantel Oyaları

Tığ ile yapılan örgülerin başında dantel grupları gelir. Bin bir çeşit dantel, özenle örülerek yıllar boyunca kullanılabilir. Dantel örmek oldukça zahmetli bir iştir bu nedenle sabır gerektirir. Ancak bittikten sonra gururla sergilenir. Takım olarak örülen sehpalar, vitrin parçaları, masa üstü fiskosları evlerde son derece gösterişli bir hava yaratma konusunda oldukça başarılıdır. Beyazın şıklığını her şekilde yansıtan dantel modelleri her daim moda olmaya devam eden parçalar olarak gösterilmektedir.

İstek üzerine yapılan tığ oyası modeli

Ev Hanımlarının Ustalık İle Hazırladığı Danteller

Ev hanımları için ideal olan tığ örgüleri her daim kadınların vazgeçilmezi olan işlerin başındadır. Özellikle ev hanımları günlerinin birçok vaktinde tığ oyaları ile birbirinden farklı işler hazırlar. Tığ ile örülen havlu kenarları çeyizlik sandık ürünleri için oldukça idealdir. Her havlu için özel olarak hazırlanan danteller havlulara ustalıkla işlenir ve gelinlerin çeyizlerine hediye edilir.

İstek Üzerine Yapılan Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.